Anasayfa » SAĞLIK » Spleen Enlargement Nasıl Görülür?

Spleen Enlargement Nasıl Görülür?

Spleen Enlargement,Spleen Enlargement nedir,Spleen Enlargement hakkında bilgiler,Spleen Enlargement özellikleri, Spleen Enlargement belirtileri, Spleen Enlargement nedenleri,Spleen Enlargement tedavileri,Spleen Enlargement vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Spleen Enlargement hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz.Spleen Enlargement hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Spleen EnlargementC Nedir ? Spleen Enlargement nedenleri nelerdir ?,Spleen Enlargement belirtileri nelerdir ?Spleen Enlargement tedavisi nedir ?Spleen Enlargement vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Spleen Enlargement

Spleen Enlargement Nedir?

Derideki kılcal damarlar her hangi bir sebeple yırtılırsa etrafa kan sızar, derinin yüzünde mavimtırak lekeler meydana gelir. Çürük adını verdiğimiz bu lekeler, çoğunlukla bir travma yani çarpma, vurma, düşme gibi olaylarda görülür. Çürüğün renkleri yavaş yavaş değişir, sırasıyla menekşe rengi olur, sonra yeşilimtırak, daha sonra sarımtırak bir renk alır. Bu renk değişmesinin adlî tıpta önemi büyüktür: Dayak olaylarından sonra muayeneye gönderilen bir kimsede çürük renklerine göre olayın günü yaklaşık olarak söylenebilir. Meselâ bir gün önce dövüldüğünü iddia eden bir kimsede çürüklerin rengi sarıysa, bu iddianın yalan olduğu anlaşılır. Çürükler bahsedilen renklerden geçerek kanamanın şiddetine, emilmesine göre ya birkaç gün, ya da bir iki haftada geçer. Çürükler bir vurmadan, çarpmadan, düşmeden ileri gelmeyebilir, bazen vücutta kendi kendine de çıkabilir. Bunlar çeşitli büyüklüktedir, nokta halinde, el ayası kadar, çizgi şeklinde olabilir. Bu gibi, kendiliğinden olma çürükler hele bacaklarda, ellerde, ayaklarda çok görülür. Dudak, ağız içi gibi yerlerde çıkabilir. Bunların oluş sebepleri değişiktir. Bazı organizmalarda kanamaya istidat vardır. Küçük damarların yırtılma kabiliyeti de başkalıklar gösterir. Çeşitli sebepler, şartlar arasında, geçirilen hastalıkların, zehirlenmelerin büyük payı da vardır. Romatizmada, besin ve ilâç zehirlenmelerinde, anjin, kızamık, tifo, kanser, verem, habis kansızlık, siroz gibi hastalıklar geçtikten sonra bu çeşit çürükler görülebilir.

Spleen Enlargement Vücutta Nasıl Görülür?

Spleen Enlargement

Yorum yapın