Anasayfa » EĞİTİM » Su Uyur Düşman Uyumaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Su Uyur Düşman Uyumaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

su uyur düşman uyumaz ile ilgili kompozisyon, su uyur düşman uyumaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, su uyur düşman uyumaz ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 su uyur düşman uyumaz ile ilgili kompozisyon, 2021 su uyur düşman uyumaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, su uyur düşman uyumaz ile ilgili kısa kompozisyonlar, su uyur düşman uyumaz ile ilgili kompozisyon ödevleri, su uyur düşman uyumaz ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size su uyur düşman uyumaz ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. su uyur düşman uyumaz ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, su uyur düşman uyumaz ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Su Uyur Düşman Uyumaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Su Uyur Düşman Uyumaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Bu atasözümüzün orijinal hali ”Sü uyur, düşman uyumaz.”dır. ”Sü” asker demektir. Burada somut anlamı ile anlatılmak istenen ”Bizim tarafın askerinin uyuyabileceği; ancak düşman askerlerinin asla uyumayacağı; bu yüzden de dikkatli olunması gerektiği”dir.
Bizler, çoğu defa kimin dostumuz, kimin düşmanımız olduğunu bilemeyiz. Bu yüzden düşmanımızdan gelecek olan fenalığı bilmez, aklımızdan bile geçirmeyiz. Fakat düşman her an fırsat kollamaktadır. En zayıf olduğumuz anı yakalamak, bize aniden baskın yapmak için en iyi vakti beklemektedir. Böyle bir anı yakaladığı an da, saldırıya geçmekte ve bize verebileceği zararı vermektedir.

Hayatta her daim uyanık, tedbirli ve akıllı olmalıyız. İnsanlardan bize gelecek kötülükleri önceden sezmek ve tedbirini almak, zarar görmemizi önler. Düşmana yenilmemek için güçlü ve dikkatli olmak gerekir. Her zaman daha fazla güçlü olmak için uğraşmayanlar, kötülüklere karşı önlem almayanlar çabucak zarar görebilirler.

Su Uyur Düşman Uyumaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İnsan hayatı boyunca bazen dost bazen ise düşman kazanır. Düşmanlık çok iyi bir şey olmasa da kişi eğer kendisinden hoşlanmayan ve kendisinin kötülüğünü isteyen biri varsa ona karşı her zaman dikkatli ve tedbirli olmalıdır.

Dostlarımız her zaman bizim iyiliğimizi isterken düşmanlarımız için açıklarımızı gözler ve bizim zarar görmemiz için mücadele eder. Bu nedenle yaptığımız her harekette, attığımız her adımda düşmanlarımıza karşı daima kontrollü olmamız gerekmektedir. Eğer bizim bir açığımız varsa bunu öncelikle düşmanlarımız fark edecek ve bizi bu açık noktadan yaralamaya çalışacaktır.

İnsan her şeyin sakin olduğu bir dönemde kendisinin güvende olduğunu zannedebilir. Ancak en ufak bir kıvılcımda düşmanı harekete geçecek ve kendisine zarar verecektir. Bu nedenle her insan düşmanlarına karşı her zaman uyanık olmalıdır.

Su Uyur Düşman Uyumaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Mazlumun Ahı İndirir Şahı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Yorum yapın