Ana SayfaEĞİTİMTembele İş Buyur Sana Akıl Öğretsin İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Tembele İş Buyur Sana Akıl Öğretsin İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

tembele iş buyur sana akıl öğretsin ile ilgili kompozisyon, tembele iş buyur sana akıl öğretsin ile ilgili kompozisyon örnekleri, tembele iş buyur sana akıl öğretsin ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 tembele iş buyur sana akıl öğretsin ile ilgili kompozisyon, 2021 tembele iş buyur sana akıl öğretsin ile ilgili kompozisyon örnekleri, tembele iş buyur sana akıl öğretsin ile ilgili kısa kompozisyonlar, tembele iş buyur sana akıl öğretsin ile ilgili kompozisyon ödevleri, tembele iş buyur sana akıl öğretsin ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size tembele iş buyur sana akıl öğretsin ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. tembele iş buyur sana akıl öğretsin ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, tembele iş buyur sana akıl öğretsin ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Tembele İş Buyur Sana Akıl Öğretsin İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Tembele İş Buyur Sana Akıl Öğretsin İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Tembel insan; iş yapmaya, yerinden kalmaya, hareket etmeye üşenen insandır. Böyle insanlara iş yaptırmak neredeyse imkansızdır. Onlar sürekli oturmak, yatmak, dinlenmek isterler. Kendilerine buyrulan işleri yapmamak için de türlü türlü bahaneler uydurmaya çalışırlar. Örneğin kendisine verilen işin yapılmasının mümkün olmadığını, onunla boşuna zaman geçirmemek gerektiğini anlatırlar. Yahut, işi kendi üzerinden atmak için farklı yöntemler bulmaya çalışır, bize tavsiyelerde bulunarak onu nasıl yapabileceğimizi açıklamaya çalışırlar.

Aslında bizim söylediklerimizin doğru olduğunu, en iyisinin de o olduğunu bilirler; fakat tek amaçları o işi yapmamak olduğu için bahanelere sığınmaya çalışırlar. Örneğin ”Kalk da şu halıları yıka!” derseniz, muhtemelen alacağınız cevap şu olacaktır: ”Halıları şimdi yıkamaya gerek yok. Bayrama bir ay kaldı. Şimdi yıkarsak, bayramda tekrar kirlenmiş olur. En iyisi bayrama birkaç gün kala yıkayalım ki o zaman da temiz olsunlar.”

Evet, halı yıkamamak için öne sürdükleri iddia belki doğrudur; ancak onlar için önemli olan onun doğruluğu değil, önemli olan işten kaytarmaktır. Buradan da anlaşılıyor ki, bazen içinden çıkamadığımız, nasıl yapacağımızı bir türlü bilemediğimiz işleri tembellere yüklemeye çalışmalıyız. Onlar zaten hantallıklarından ötürü, işin en kolay yolunu bulacak bize güzel tavsiyelerde bulunacaklardır.

Tembele İş Buyur Sana Akıl Öğretsin İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

göstererek o işin yapılmasını beklersiniz. Size öyle bir akıl verir ki iş yine size kalıp tek kelam etmezler. Çalışan insan alın terini vermekten asla kaçınmazlar. Tembel insan öyle değildir yerinden kalkıp zahmet edene kadar ömür biter adeta.

Tembel insanlarla iş yapılmadığı gibi toplum içinde de sevilmezler. Çalışan bir insanın değeri çok daha iyi anlaşılır. Bir insanın tembel olup olmadığını anlamak için atamızın söylediği sözü değerlendirebilirsiniz. Birisine iş buyurun size akıl vermeye başlayınca anlayın ki o kişi tembel size daha çok akıl vereceğidir.

Çalışan ve tembel insan asla bir değildir. Tembel insanın cevabı bellidir akıl vererek işi size veya bir başkasına yaptırır. Kendisinin yapacağını bilse dahi başkasına yaptırmaktadırlar.

Tembele İş Buyur Sana Akıl Öğretsin İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Spread the love

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar