Anasayfa » KİM KİMDİR » Timur Acar Kimdir?

Timur Acar Kimdir?

Timur Acar kimdir,Timur Acar nereli,Timur Acar eşi kim ,Timur Acar Biyografisi, Timur Acar oynadığı filmler,Timur Acar hangi dini benimser, Timur Acar hakkında kısa bilgiler,Timur Acar yaşı kaç,Timur Acar ne zaman doğdu,Timur Acar boyu kaç, Timur Acar göz rengi nedir, Timur Acar, Timur Acar hakkında merak edilenler, Timur Acar çocuğu var mı, Timur Acar hakkında notlar,Timur Acar hakkında kısa notlar, Timur Acar hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Timur Acar Nereli?

Timur Acar 22 Aralık 1979 yılında doğdu. Gürcü asıllı Timur Acar’ın çocuklığu Almanya’da geçti. 17 Ağustos 1999 depremi sonrası ailesi ile beraber Sakarya’nın Karasu ilçesine yerleşti. Ailesinin kökeni aslen Batum’a dayanmaktadır. Timur Acar 1.79 boyunda ve Oğlak burcudur.

 

Timur Acar Kimdir?

Timur Acar, 22 Aralık 1979 tarihinde 5 kişilik işçi bir ailenin çocuğu olarak Almanya’da doğmuştur. Bir abisi ve bir de ablası var. Aslen Gürcistan kökenlidir. Çocukluğu Almanya’da geçmiştir. 1984 yılında temelli dönüş yapıp Sakarya’nın Karasu ilçesine yerleşti.
1999 yılında tiyatro ile ilgilenmeye başlayınca İzmir 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanat Fakültesi’nde tiyatro ile ilgili 4 yıl eğitim alıp mezun oldu. Sonra İstanbul’da, 2006’da Oyun Atölyesi’nde Shakespeare’in Hırçın Kız oyunuyla gerçek oyunculuğa adım attı. Ardından “Oyun Atölyesi” oyuncusu olup 5 yıl boyunca Testosteron oyununu oynadı.

Avrupa Yakası dizisi ile televizyon dünyasına adım atan oyuncu Timur Acar, Kurşun Yarası ve Akasya Durağı gibi dizilerde oynayınca tanındı. 2013 yılında “Hayat Sana Güzel” dizisinde Şevket Çoruh’la oynadı. 2013 yılında Show TV’de yayınlanan “Bebek İşi” adlı dizide Nurgül Yeşilçay ile birlikte başrollerde Murat adlı karakteri canlandırdı.

Bir defa evlenen Timur Acar 2009 yılında boşandı. Çocuğu yoktur. Bisiklete binmeyi ve kayak yapmayı çok seven Timur Acar, balık tutma merakının da olduğunu söylüyor. Timur Acar, 2014 yılında “Kertenkele” adlı dizide Sera Tokdemir, Erdinç Gülener, Şemsi İnkaya, Sinan Çalışkanoğlu, Eda Özerkan, Umut Oğuz ile birlikte rol aldı.

Yorum yapın