Anasayfa » SAĞLIK » Tongue Enlargement Vücutta Nasıl Görünür ?

Tongue Enlargement Vücutta Nasıl Görünür ?

Tongue Enlargement, Tongue Enlargement nedir,Tongue Enlargement hakkında bilgiler, Tongue Enlargement özellikleri, Tongue Enlargement belirtileri,Tongue Enlargement nedenleri,Tongue Enlargement tedavisi, Tongue Enlargement vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Tongue Enlargement hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Tongue Enlargement hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Tongue Enlargement Nedir ? Tongue Enlargement nedenleri nelerdir ?, Tongue Enlargement belirtileri nelerdir ? Tongue Enlargement tedavisi nedir ? Tongue Enlargement vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Tongue Enlargement

Tongue Enlargement Nedir ?

Dil büyümesi, dilin ağızdaki diğer yapılara oranla anormal genişlemesidir. Makroglossia, çoğu zaman, bir tümör gibi büyümeden ziyade, dil üzerindeki doku miktarındaki bir artıştan kaynaklanır.

Bu durum, bazı kalıtsal veya konjenital (doğumda mevcut) bozukluklarda görülebilir. Makroglossia ile ilişkili kalıtsal veya konjenital bozukluklar arasında Down sendromu, Beckwith-Wiedemann sendromu, primer amiloidoz ve konjenital hipotiroidizm yer alır. En yaygın şekilde çocuklarda ve genç yetişkinlerde görülür.

Tedavi, durumun ciddiyetine ve ilgili sorunlarına bağlıdır. Çok az veya hiç semptom bulunmayan hafif olgular tedavi gerektirmeyebilir.

Aksine, belirgin semptomları olan bireylerde dilin boyutunu azaltmak için bir ameliyat gerektirebilir, bu prosedür, glossektomi olarak adlandırılır. Çarpık dişlerin düzeltilmesi için ortodontik tedavi gerekebilir.

Dil büyümesinin nedeni belirsiz olduğunda hiçbir tıbbi tedavinin yararlı olmadığı kanıtlanmıştır.

Tongue Enlargement Vücutta Nasıl Görünür ?

Tongue Enlargement

Yorum yapın