Anasayfa » Genel » Tosun Paşa Konusu Nedir ? Nerede Çekildi ?

Tosun Paşa Konusu Nedir ? Nerede Çekildi ?

Tosun Paşa nerede çekildi, Tosun Paşa filminin öyküsü, Tosun Paşa filmi çekim yeri neresi,Tosun Paşa filmi hangi şehirde çekildi, Tosun Paşa filmi konusu nedir,Tosun Paşa oyuncu kadrosu nedir,Tosun Paşa oyuncu kadrosu, Tosun Paşa filminde kimler oynadı, Tosun Paşa filmi süresi ne kadar, Tosun Paşa filmi, Tosun Paşa,Tosun Paşa filmi oyuncularının gerçek isimleri nelerdir, Tosun Paşa filmi ne kadar sürede çekildi, komedi filmleri, yerli filmler, yeşilçam filmleri, 2020 komedi filmleri,Tosun Paşa filmi ne zaman gösterime girdi, Tosun Paşa filmi gişe hasılatı nedir,

 

Sevgili takipçilerimiz, farklı televizyon kanallarında her gün birbirinden güzel filmler ve diziler yer alıyor. Bizlerde bu filmlerin ve dizilerin çekim yerlerini, konusunu ve karakterlerin gerçek kimliklerinin ne olduğunu siz değerli takipçilerimize aktarmak istedik. Bu bilgilerden umarım sizlerde faydalanır ve yararlanırsınız.

 

Tosun Paşa Konusu Nedir ?

1976 yılında çekimleri yapılan, Kemal Sunal’ın başrolünü üstlendiği komedi türündeki filmde, usta sanatçılar yer almıştır. 1976 yapımı güldürü kategorisndeki filmde Tellioğlu ve Seferoğlu aileleri İskenderiye’nin en büyük devlet memuru olan Daver Bey’in kızı Leyla’yı almak için birbirlerine girerler.

Daver Bey, Leyla’yı Seferoğullarına vermeye karar verir. Bu durumda Tellioğulları daha büyük bir torpil için evin uşağı olan Şaban’ı Kahire sarayının en hatırı sayılır ve heybetli paşası olan Tosun Paşa olarak tanıtırlar. Tosun Paşa kılığındaki Şaban Tellioğlu Ailesinin en büyük oğlu Lütfü’nün yakın arkadaşı gibi davranıp, Yeşil Vadi ve Daver Bey’in kızı Leyla’yı Tellioğullarına kazandıracağına Leyla’ya kendisi aşık olur ve her şeyi eline yüzüne bulaştırır.

Sonuçta işler Arap saçına döner ve en sonunda gerçek Tosun Paşa, Kahire sarayından çıkar, gelir. Gerçek Tosun Paşa, Yeşil Vadiye el koyar ve Daver Bey’in kızını da alır. Neticede bu olaydan ötürü kellelerini bile zor kurtaran Tellioğulları hayatta kaldıklarına bile şükreder bir hale gelirler. Herkesin gözünde suçlu Şaban olur. Halbuki Lütfü kendi kazdığı kuyuya düşmüş, esas Tosun Paşa’nın varlığını bir an için unutmuştur.

 

Tosun Paşa Nerede Çekildi ?

Filmin hikayesi İskenderiye’de geçiyor ancak filmin tamamı İstanbul’da çekilmiştir. Meşhur çöl sahnelerinin çekimi Kilyos plajında gerçekleştirildi. Tellioğulları’nın, Seferoğulları’nın ve Daver Bey’in konaklarına ait sahneler Hidiv Kasrı ve Göksu Kasrı’nda gerçekleştirildi.

Tosun Paşa Oyuncuları

Kemal Sunal

Tosun Paşa Oyuncuları

Şener Şen

Tosun Paşa Oyuncuları

Adile Naşit

Tosun Paşa Oyuncuları

Müjde Ar
Tosun Paşa Oyuncuları
Oyuncular hakkında daha fazla bilgi için;

Kemal Sunal Kimdir ?
Şener Şen Kimdir ?
Adile Naşit Kimdir ?

Yorum yapın