Anasayfa » HAYVANLAR ALEMİ » Toy Poodle Köpekleri Hakkında Bilgiler

Toy Poodle Köpekleri Hakkında Bilgiler

Toy Poodle, Toy Poodle nedir, Toy Poodle köpekleri hakkında bilgiler, Toy Poodle köpeklerinin özellikleri, Toy Poodle köpeklerinin bakımı, Toy Poodle köpeklerinin beslenmesi, Toy Poodle köpeklerinin fiyatları

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve Ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Toy Poodle Köpekleri hakkında bahsetmek gerekirse; Toy Poodle Köpekleri, süs köpekleri olmakla beraber zekaları ile’de dikkat çekmektedir.


Toy Poodle Nedir

Toy Poodle diğer köpeklere göre daha kaliteli bir kürke ve zekaya sahip olmasının yanında ilk görüşte kıvırcık tüyleri ile pelüş bir görüntüye sahip. Poodle cinsinin en küçük üyeleri olan Toy Poodle oyuncak boylarında kıvırcık tüy yapısı ile çok ön planda sosyal bir cins

Toy Poodle Köpekleri Hakkında Bigiler

Toy Poodle’lar son derece oyuncu ve hareketlidirler. Sosyal hayatları onlar için çok önemlidir. Eğer yeterince dışarı çıkmazsa depresyona girebilir. Evet, hayvanlar da depresyona girer. Bu yüzden bir Toy sahiplenmeden önce ona bir eğlence hayatı sağlayabileceğinizden emin olun. Yaşadığınız şehirdeki köpek café’lerini araştırın. İstanbul’da yaşıyorsanız WuufBox café’si genelde Toy’ların geldiği bir yer. Orada sosyalleşmek köpeğinizi çok mutlu edecektir. İnstagram: WuufBox
Bununla beraber Toy Poodle’lar insan canlısı yaratıklardır. Sokağa çıktığınızda diğer insanların yanına koşmak isteyebilir. Siz de sürekli Toy’unuzu kendinize çekmek zorunda kalabilirsiniz. Zamanla yapmaması gerektiğini öğrenecektir ama bunu yaptığı süreç boyunca boyun tasması yerine göğüs tasması kullanmanızı tavsiye ederim. Tavsiye edilen tasma markası: Red Dingo, Flexi. Hem Toy’unuzun kontrolünü daha rahat sağlayacaksınız hem de köpeğin canı yanmayacak.

Toy Poodle Köpeklerinin Özellikleri

Zihinsel açıdan bakıldığında fazlasıyla zeki bir hayvan olan toy poodle yeni tanıştığı insanlara karşı ne çok yakın ne de çok uzaktır. Tanıştığı insandan kötü bir etki görmediği sürece onunla kolayca iletişim kurabilirsiniz. Toy Poodle cinsi, kendi kafasına göre davranmayı seven bir cins olduğu için eğitim verilmediği sürece kendi bildiğini okuyan bir tür olarak karşınıza çıkacaktır. Hiperaktif bir yapısı olması sebebiyle oyun oynamayı fazlasıyla sever. Bu sebeple mutlaka sahibinin ona vakit ayırarak onun üzerinde olan enerjisini atmasını sağlaması gerekmektedir.

Toy Poodle Köpeklerinin Bakımı

Poodle’ın profesyonel birisi tarafından taranması gereklidir. Bu iyi para ve zaman harcanması gerektiği anlamına gelir. Daha çok gösteri yarışmaları amaçlı var olan bu cins köpekler genelde baş, bacaklar ve kollarda daha uzun tüylere sahip olur. Her 5-6 haftada bir traş edilirler. Dikkatli bir şekilde traş edilmezlerse vücudu tahriş olabilir. Şişkinliği engellemek adına öğünler gün içine dengeli bir şekilde yayılmalıdır.

Toy Poodle Köpeklerinin Beslenmesi

Yavrular 4-6 altı hafta arası anne sütü ile beslenmelidir. Bu onları gelecekte ki süreçte sağlıklı olmalarını sağlar. 6 haftadan sonra ek gıdalara yavaş yavaş başlanabilir. 6 aya kadar anneyi emerken günde 3 öğün de uygun mama ile takviye edilmelidir. Eğer anneden süt alamıyor, ememiyorsa öğün sayısı 4-6 olabilir. Yavrular için uygun mamalar seçilmeli ya da evde onların ihtiyaçlarına uygun yemekler yaparak taze olarak beslemeye devam edebilirsiniz. Poodle cinsinde mama değişimi dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Hassas olan sindirim sistemleri nedeni ile geçiş süreçleri aşamalı olmalıdır.

Toy Poodle Köpeklerinin Fiyatları

Toy Poodle Köpeklerinin fiyatları 2000 ile 3200 lira arasındadır.

Yorum yapın