Anasayfa » 81 il Gezilecek Yerler » Ülkemizden En Güzel Caddeler

Ülkemizden En Güzel Caddeler

Ülkemizin Farklı Güzelliklerinden Olan Herkesin Gezerken Güzel Zaman Geçirebileceği Ülkemizin En Güzel Caddelerini Sizler İçin Sıraladık

Bursa Cumhuriyet Caddesi

Bursa Ticaret Hayatının En Yoğun Olduğu İllerin Başında Gelir. Trafiğe Kapatıldıktan Sonra Tramvay Ulaşımı Ve Cephe Sağlıklaştırma İle Bursa’nın En Prestijli Caddesine Dönen Cumhuriyet Caddesi Üzerinde 270 Adet Dükkan Bulunmaktadır, Bu Dükkanların Geneli Züccaciye, Halı Ve Perde Üzerine Satış Yapmaktadır. Cumhuriyet Caddesi’nde İşletilen Nostaljik Tramvay, Günde 7 Bini Aşkın Yolcu Taşımaktadır. Kaynak: Bursa İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü

 

 

Kuretler Caddesi (İzmir)

İzmir’in Selçuk İlçesinde Yer Alan Efes Antik Kenti İçinde Yer Alan Kuretler Caddesi, Mutlaka Gezilip Görülmesi Gereken Harika Bir Tarihi Caddedir.

Efes Antik Kentin Celsus Kütüphanesinin Önünden Başlayan Bu Cadde, Şehrin En Renkli Ve En Güzel Caddesidir. Cadde Etrafında Sütun Ve Heykeller Bulunur. Bu Tarihi Caddeyi Gezip Tarihi Yapıları Mutlaka Görmelisiniz. Bu Mermer Caddede Bol Bol Fotoğraf Çektirmeden Geri Dönmeyiniz.

 

 

Alaçatı Kemal Paşa Caddesi 

İzmir’in Popüler Tatil Merkezlerinden Biri Olan Çeşme’nin Alaçatı Beldesi, Son Zamanlarda Yerli Ve Yabancı Turistlerin Akın Ettiği Bir Yer Haline Geldi. Alaçatı Kemalpaşa Caddesi De, Bu Güzide Beldenin Resmen Kalbi Konumunda Diyebiliriz.

Seyahatseverlerin Alaçatı Seyahatlerinde Uğramadan Geçmedikleri Bir Yer Alaçatı Kemalpaşa Caddesi. Zaten Bu Caddeye Uğramama Gibi Bir Şansınız Da Yok. Zira Alaçatı’nın Neredeyse Tüm Mekanları Karşılıklı Olacak Şekilde Bu Caddede Sıralanmış Durumda. Hatta Sandalye Ve Masalar Artık Caddeden Taşar Duruma Gelmiş.

Ege Ve Dünya Mutfaklarından Seçkin Lezzetler Sunan Birbirinden Kaliteli Restoranlar, Butikler, Hediyelik Eşya Satan Dükkanlar Ve El İşi Takıları Satan Tezgahlar Yer Alıyor Alaçatı Kemalpaşa Caddesi’nde. Özellikle Akşam Saatlerinde İnanılmaz Bir Kalabalık Oluyor Caddede.

Her Ne Kadar Kalabalıktan Adım Atılmayacak Bir Hale Gelse De, Huzurlu Bir Atmosferi Var Alaçatı Kemalpaşa Caddesi’nin. Siz De, İlk Alaçatı Seyahatinizde Alaçatı Kemalpaşa Caddesi’nde Bulunan Mekanlardan Birinde Vakit Geçirip, Caddeden Akan Kalabalığı İzleyin Mutlaka. Şimdiden Keyifli Bir Tatil Geçirmenizi Dileriz.

İstanbul Taksim Meydanı

İstanbul Taksim Denince İlk Akla Gelen İstiklal Caddesi’dir. Nostaljik Tramvayların Çalıştığı, Yalnız Yayalara Açık Olan Ve Cumhuriyet Döneminde Konsolosluklara Tahsis Edilen Eski Elçilik Binaları İle Çevrili İstiklal Caddesi, Aynı Zamanda İstanbul’un En Popüler Caddesidir.

İstanbulluların, Özellikle Gençlerin Ve Turistlerin İstanbul’da En Çok Ziyaret Ettiği, İnsan Seli Bir Cadde Konumunda Olan İstiklal Caddesi, Kafeleri, Barları, Restoranları, Sanat Merkezleri, Sinemaları, Alışveriş Merkezleri Ve Tarihi Dokusuyla 24 Saat Eğlence Ve Hayat Sunmaktadır. İstiklal Caddesi Tarihtir, Kültürdür, Eğlencedir…

Bahariye Caddesi

Bahariye Caddesi’nde Birçok Markanın Mağazalarının Yanı Sıra, Spot Mağazaları Da Bulunur. Renkli Pasajların Da Yer Aldığı Bu Caddede, Bir Mola Vermek İsterseniz, Her Damak Zevkine Hitap Eden Kafelerinde Hoşça Vakit Geçirebilirsiniz.

Bahariye Caddesi’ni Bir Uçtan Bir Uca Gezdiniz Ve Tekrar Geri Dönmek İstiyorsunuz, Ama Yorgunsunuz. İşte Bu Durumda, Nostaljik Moda Tramvayı Tam Size Göre. Araç Trafiğine Kapalı Olan Caddenin Tek Yolcu Taşıma Aracı Olan Tramvayla Keyifli Bir Kadıköy Turu Yapabilirsiniz.

 

Bağdat Caddesi
İstanbul’un En Ünlü Caddelerinden Biri Özelliği Taşıyan Bağdat Caddesi, Kadıköy İlçe Sınırları İçinde Bulunmaktadır.

Karizmatik Görüntüsü Altında Buraya Gelen İnsanlara Ev Sahipliği Yapmakla Birlikte, Görenlere “‘Cadde Demek Buymuş”’ Dedirten Bir Etkisi Vardır.

Bağdat Caddesi’nde İstediğiniz Gibi Vakit Geçirebilirsiniz. Doyasıya Alışveriş Yapabilir, Caddeyi Turlayabilir, Banklarda Oturabilir Ve Zevkli Zamanlar Yaşayabilirsiniz. Özellikle Sevdiklerinizle Gittiğinizde Daha Bir Güzel Olur Bağdat Caddesi. Genç, Yaşlı, Çocuk Hiç Fark Etmez; Gece, Gündüz Gezip De Keyif Alınası Bir Yerdir. Herkesin Caddesidir Bağdat. Hiç Ayırmaz Konuklarını, Hepsini Aynı Sıcaklıkla Sahiplenir; Çünkü Herkesten Farklı Duygular Alıp Saklar. Belki De Misafir Ettiği Konuklarını Bu Kadar Sahiplenmesinin Sebebi De Budur.

Yorum yapın