Vatan Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

39
12931

Vatan Sevgisi ile ilgili En Güzel Kompozisyon Örneği

Vatan sevgisi yazıları
Vatan sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri öğrenci ödevi

Vatan bizim için ulusumuz için kutsal olan bir varlıktır. Vatan bizim için bize aş veren, su veren bu memleketimize vefa borcumuzdur.

İnsan yediği içtiği bir vatana ihanet edemez, işte bu nedenle bizim yapmamız gereken bu cennet vatana vefa borcumuzu vermek için bize kanlarıyla canlarıyla bu cennet vatanı armağan eden atalarımızın emanetini ele almamız ve vatanımızı korumamamız ve kendi canımızdan çok sevmeliyiz. Vatan uğrunda kan döküldüyse vatandır. uğruna ölecek bir bayrak varsa vatandır. Rabbimizden hediye olan bu cennet vatanı bir gün aynı atalarımız gibi kanlarımız dökebilecek kadar sevmeliyiz ve bu sevdayı çocuklarımıza aşılayıp gelecek nesiller de bu cennet vatan için neler yapacağını bilmeli canları pahsına olsa bile sevmeli bu cennet vatanı…

Sonuç olarak vatan sevgisi bizim boynumuzda olan bir borçtur. Nasıl çoluk çocuk demeden bu vatan uğruna dökülen kanlarla kazanılmış bu cennet vatanı sevmeli sevdirmeliyiz…..


Vatan ile ilgili kompozisyon Örnekleri 2

Bir milletin sahip olduğu en önemli şey vatanıdır. Bayrak bu vatanın bağımsızlığının sembolüdür. O bayrak dalgalanmaya devam ettiği sürece bir millet varlığını ve vatanını koruyabilir/koruyabilmiştir demektir. Her millet için vatan ve bayrak kutsaldır.Bir insan vatanını seviyorsa vatanı için çalışır. Gerektiği vaziyetlerde canını bile vermeye hazırdır. Atalarımız da bu mantıkla bu vatanı düşman elinden kurtarıp bizlere bırakabilmişlerdir. Canlarını bizler ve vatanımız için feda etmişlerdir. Milletimize bağımsızlık yakışmaktadır ve atalarımız bu bağımsızlığı sağlayabilmek için milli mücadeleyi sürdürmüşlerdir. Bayrağımız böylece gökyüzünde hala dalgalanabilir olmuştur.

Kanadı kırık bir kuş benzetmesi vatanı olmayan bir insan için uygun düşer. Büyük bir dünyada tek başına gibi hissederler. Bizler, sırf gezi için bile olsa vatanımızdan ayrıldığımızda hasret çekmekteyiz. Hiç vatanı olmayan birinin durumu ise çok daha kötüdür.Geleneklerimizde vatan ve bayrak büyük bir sevgiyle kucaklanır. Her millî bayramda evlerin balkonlarından, pencerelerinden bayrağımız dalgalandırılır. Askerlik görevini yapacak gençlerimiz davullarla, zurnalarla bayraklara sarılarak geçirilir. Vatan uğruna can feda, diyerek uğurlar analar evlatlarını. Vatan için savaşa gönderdiği evladına kına yakacak kadaryüreklidir analarımız. Vatanı uğruna şehit olanların tabutu bayrakla sarılır. Bayrak asla ve asla yere konulmaz, ayakaltına alınmaz. Birçok ülke, bayraklarından kıyafetler, eşyalar yaparlar. Bizde öyle büyük bir vatan ve bayrak sevgisi vardır ki onu ne olursa olsun alçaltmak, yere indirmek istemeyiz.” Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!” duygusuyla bakarız, bu aşkla coşarız.


Vatan ile ilgili kompozisyon Yazıları 3

Vatan Türkler için çok önemli bir kavramdır. Yurdumuz, evimiz, atalarımız ve bizi korumak için tarih boyu canlarını vermiş milyonlarca şehidi simgeler. Biz de vatanımızı korumak ve gelecek nesillere aktarmakla yükümlüyüz.

Vatan bir milleti bir araya getiren tüm kültürel ve coğrafi değerleri barındırır. Bizi biz yapan vatanımızdır. Bu yüzden her Türk vatan sevgisiyle büyümüştür. Vatanımızı çok severiz ve onun için her şeyi yaparız. Vatanımıza tüm kalbimizle bağlıyızdır. Tarih boyunca girdiğimiz milli mücadeleler de bunun göstergesidir. Bu sevgi yüzünden uzaklara gittiğimizde vatanımızı özleriz, memleket hasreti çekeriz.

Vatana ihanet ise en büyük suçlardan birisidir. Tüm dünyada devletler bu suça en ağır cezaları vermişlerdir çünkü vatanını satmak çok ciddi ve ağır bir iştir.

Biz de vatanımızı sevmeli ve değerini bilmeliyiz. Onu korumak için şehit olanlara rahmet dilemeli, gazilere hürmet etmeliyiz.


Vatan sevgisi kompozisyon Örnekleri 4

========= Vatan Sevgisi ===========

Vatan demek , dil , din , kültür , gelenek gibi kültürel değerleri üzerinde taşıyan toprak parçasına denir . Toprak parçası demek , tüm milleti içine alan , şefkatiyle kollarıyla doludur .

Gelişme => Vatan uğruna bir çok savaşlar yapılmıştır . Bu vatan için bir çok canlar feda edilmiştir . Bu toprak parçası , asla kolay kazanılmamıştır . Eğer , elde etmek isteyenlere ağır karşılıklar vardır .

Sonuç => Her vatanın bir bayrağı vardır . Çünkü , bu bayrak milletin ne olduğunu temsil eder . Vatanımızı böyle yerlere getiren atalarımıza minnetarız . Bu borcumuzu ödememiz kolaydır , vatanımızı korumak ve kollamaktır . Ve vatandaşlık görevlerimizi yapmalıyız

39 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here