Anasayfa » BİLGİSAYAR BÖLÜMÜ » Windows 8 ‘e Format Atmak Çok Basit İzleyin

Windows 8 ‘e Format Atmak Çok Basit İzleyin

MErhaba Arkadaşlar ..

Microsoft’un en son işletim sistemlerinden biri olan Windows 8, yep yeni arayüzü ve kolay kullanımı ile bir çok kullanıcıdan tam puan almış gibi görünüyor. Bu makalemizde sizlere Windows 8’e CD olmadan nasıl format atılır bunları anlatacağız. Öncelikle yapmanız gereken adımları tek tek sıralacağız. Windows 8 Format nasıl Atılır?
windows 8 format nasıl atılırwindows 8 format yeniwindows 8 formatİsterseniz Kısa Olarak Anlatayım

Ayarlar
Bilgisayar ayarlarını Değiştirin
Genel
Herşeyi Kaldırın ve Windowsu …

Format atmaya sadece bir iki adım kaldı. Başlayın butonuna basmanız ile birlikte ekranınıza bir uyarı çıkacaktır. Burada, tüm kişisel verilerinizin ve dosyalarınızın silineceği, bilgisayarınızın ilk haline geri döneceği yazar. Size tavsiyemiz, format atmadan önce bilgisayarınızda bulunan verileri yedekleyiniz.

İleri butonuna tıklayın. Son olarak format atma şekliniz sorulacak, tüm verilerinizi silmek ve sıfırlamak istiyorsanız bu seçeneği işaretleyeceksiniz. Bu son adım ile birlikte bilgisayarı otomatik olarak yeniden başlatacak ve kuruluma geçecektir. Ancak baştan belirtelim ki, bilgisayarınızın yükleme aşaması 2 saatten fazla sürecektir. Daha sonra ise bilgisayarınızın adı, internet bağlantı seçenekleri ve parola koruması için bir microsoft hesabı istenecek. Burada hotmail hesabınız varsa verebilirsiniz yada bu kısmı geçebilirsiniz. Kolay gelsin.

Yorum yapın