Anasayfa » EĞİTİM » Yenilen Pehlivan Güreşe Doymaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Yenilen Pehlivan Güreşe Doymaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

yenilen pehlivan güreşe doymaz ile ilgili kompozisyon, yenilen pehlivan güreşe doymaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, yenilen pehlivan güreşe doymaz ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 yenilen pehlivan güreşe doymaz ile ilgili kompozisyon, 2021 yenilen pehlivan güreşe doymaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, yenilen pehlivan güreşe doymaz ile ilgili kısa kompozisyonlar, yenilen pehlivan güreşe doymaz ile ilgili kompozisyon ödevleri, akıl ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size yenilen pehlivan güreşe doymaz ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. yenilen pehlivan güreşe doymaz ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, yenilen pehlivan güreşe doymaz ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Yenilen Pehlivan Güreşe Doymaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Yenilen Pehlivan Güreşe Doymaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Allah, insanları hırslı ve azimli yaratmıştır. Bu nedenle herhangi bir konuda başarısızlığa düşen insanlar, onu başarana dek uğraşır, tekrar tekrar denerler. Örneğin bir pehlivanın yenilmesi ona ağır gelir ve bir dahaki sefere yenmek için tekrar güreşmek ister.  Bu durum, o pehlivan başarılı olana kadar devam eder.

Pehlivan örneğinde bahsedilen güzel bir durumdur; zira bu, azimle ilgilidir. Ancak yenilen pehlivan güreşe doymaz atasözü bazen olumsuz durumlarda da gösterir kendini. Örneğin kumarbaz bir adam kumar oynarken kaybettiği parayı tekrar geri kazanmak için tekrar tekrar kumar oynar ve nihayetinde varını yoğunu kaybeder. Halbuki zararın neresinden dönülse kardır. Kaybettiklerimi geri kazanayım mantığı bazen daha fazla kaybetmemize sebep olabilir.

Yenilgiyi kaybetmek de bir erdemdir aslında. İki taraf arasında yenen birileri varsa, yenilenin de olması kaçınılmazdır. Yenilgiyi kabul etmek, sonrası için güçlenmeye vesile olur.

Yenilen Pehlivan Güreşe Doymaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İnsanlar özellikle yaratılış itibariyle hırslı bir kimliğe sahiptir. Bu sebepten dolayı herhangi bir durumda kaybetse bile tekrar bunu deneyecektir. Hatta çok daha hırslı insanlar başaramadığı durumları tekrar tekrar deneyerek başarıyı ulaşana kadar devam eder. Böyle durumlar içinde yenilen pehlivan güreşe doymaz atasözü kullanılır.

Gözlem ve deneyimlere dayalı olarak düşünce ve tutumları en iyi şekilde yansıtan sözler atasözleridir. Atasözleri anonim olması ile beraber yüzyıllardır kullanılan ve nasihat veren özlü sözler olarak da ifade edilir. Hayatın bir parçası olarak tek başına birer cümle içerisinde yaygın şekilde değerlendirilirler.

Yenilen Pehlivan Güreşe Doymaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın