Yiğit Uçan Kimdir?

0
195

Yiğit Uçan kimdir, Yiğit Uçan, Yiğit Uçan Biyografisi, Yiğit Uçan hakkında kısa bilgiler, Yiğit Uçan yaşı kaç, Yiğit Uçan ne zaman doğdu, Yiğit Uçan boyu kaç, Yiğit Uçan hakkında merak edilenler, Yiğit Uçan çocuğu var mı, Yiğit Uçan hakkında notlar, Yiğit Uçan hakkında kısa notlar, Yiğit Uçan hakkında bilinmesi gerekenler

Bugün sizlere, Yiğit Uçan hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

 

Aslen Bosna Herseklidir. Avcılar 50. Yıl Lisesi ve Açıköğretim Fakültesinden mezun oldu. İlk oyunculuk deneyimini Filinta Bin Yılın Şafağında dizisi ile yaşayan Yiğit Uçan; Mehmetçik Kutlu Zafer, Söz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Muhteşem Yüzyıl: Kösem gibi yapımlarda rol almıştır.

Yiğit Uçan Kaç Yaşında?

Yiğit Uçan Kimdir?

Yiğit Uçan, 11 Aralık 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Bosna Herseklidir. Avcılar 50. Yıl Lisesi ve Açıköğretim Fakültesinden mezun oldu.

İlk oyunculuk deneyimini Filinta Bin Yılın Şafağında dizisi ile yaşayan Yiğit Uçan; Mehmetçik Kutlu Zafer, Söz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Muhteşem Yüzyıl: Kösem gibi yapımlarda rol almıştır.

2012 yılında Betül Uçan ile evlenen Yiğit Uçan’ın bu evliliğinden Ali Doruk isminde bir oğlu bir de Leyla isminde bir kızı vardır.

Şimdilerde Atv ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde Boran karakterine hayat veren Yiğit Uçan, 1.70 metre boyunda, 72 kilo ve Yay burcudur.

Uğur Aslan’ın rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Kuruluş Osman (Nizameddin) (TV Dizisi)
2018 – Mehmetçik Kutlu Zafer (Şamil) (TV Dizisi)
2017 – Söz (Sebo) (TV Dizisi)
2017 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Yavuz) (TV Dizisi)
2016 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Şehzade Beyazıt) (TV Dizisi)
2015 – Filinta Bin Yılın Şafağında (Ejder) (TV Dizisi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here