YKS Baraj Puanında Değişiklik Mi Oldu ?

YKS Baraj Puanında Değişiklik Mi Oldu ?

11 Mayıs 2020 0 Yazar:

YKS Baraj Puanında Değişiklik Mi Oldu, YKS Baraj Puanı, YKS Baraj Puanı Nedir, YKS Baraj Puanı Düştü Mü, YKS Baraj Puanını Düşecek Mi, 2020 YKS, 2020 YKS Baraj Puanı, 2020 YKS Baraj Puanı Değişti Mi, YKS Nedir, YKS Sınavına Kimler Girebilir, YKS Ne Zaman, 2020 YKS Ne Zaman Yapılacak, 2020 YKS Tarihi Değişti Mi, 2020 YKS Barak Puanında Değişiklik Mi Oldu, 2020 YKS Baraj Puanı Nedir, YKS Sınavında Hangi Konular Çıkacak, Baraj Puanı Nedir, 2020 YKS Baraj Puanı Nedir, Baraj Puanı İçin Kaç Net Yapmak Gerekir, 2020 Yeni Baraj Puanı Kaç, 2020 YKS Ne Zaman, 2020 YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanır, YKS Başvuru Süresi Doldu Mu, YKS Başvuru Süresi Uzatıldı Mı, YKS Sınavının Süresi Değişti Mi,

Uzman Kadromuz tarafından hazırladığımız ve siz değerli öğrencilerimiz için araştırıp sizlere daha ayrıntılı bilgilere verebilmek için çaba sarf ettiğimiz bugünlerde en çok konuşulan konulardan biri YKS… Korona virüsünden dolayı ülkemiz zor günler geçirsede, bu zor günleri yavaş yavaş geride bırakmak üzereyiz. Yeni açıklanan normalleşme sürecinin ardından YKS sınav tarihinin açıklanmasıyla öğrenciler bu duruma büyük tepki göstermiş ve çeşitli sosyal medya araçları aracılığı ile bu durumu eleştirmişlerdi. Gelen bilgiler ışığında YKS baraj puanının düşürülmesi veya olmaması yönünde bir kaç durum söz konusuydu. Milli Eğitim Bakanlığı bu duruma açıklık getirerek öğrencilere sınav hakkında çeşitli bilgiler verdi.

2020 YKS Baraj Puanı

2020 YKS Baraj Puanında Değişiklik Mİ Oldu ?

YKS Baraj Puanında Değişiklik Mi Oldu ?

Başkan Saraç, YKS de taban puan uygulamasında da değişiklik yaşandığını söyledi. Yine sadece bu yıla özgü olan uygulamaya göre, daha önce 180 olan YKS baraj puanı, bu sene 170 oldu.

YKS Sınav Süresi Değişti Mi ?

Alınan bu karar sonrası, sınav ile ilgili de değişiklikler yapıldı. YÖK Başkanı Yekta Saraç, YKS sınavının süresinin sadece bu yıla mahsus olmak üzere 30 dakika uzatıldığını açıkladı. Daha önce 135 dakika olan süre 30 dakika uzatılarak 165 dakikaya yükseldi.

2020 YKS Sınav Süresi Uzatıldı Mı ?

YKS Sınav Süresi Ne Kadar ?

TYT Barajını Geçmek İçin Kaç Net Gerekmekte ?

Öğrencilerin YKS Üniversite sınavında barajı geçmek için TYT de en az 15 net yapmaları gerekmektedir.

2020 TYT Nedir ?

TYT Barajı Kaç Net ?

AYT Barajını Geçmek İçin Kaç Net Gerekmekte ?

Öğrencilerin YKS Üniversite sınavında barajı geçmek için AYT de en az 20 net yapmaları gerekmektedir.

2020 AYT Nedir ?

AYT Barajı Kaç Net ?

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •