Ana SayfaEĞİTİMZahmetsiz Rahmet Olmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Zahmetsiz Rahmet Olmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

zahmetsiz rahmet olmaz ile ilgili kompozisyon, zahmetsiz rahmet olmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, zahmetsiz rahmet olmaz ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 zahmetsiz rahmet olmaz ile ilgili kompozisyon, 2021 zahmetsiz rahmet olmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, zahmetsiz rahmet olmaz ile ilgili kısa kompozisyonlar, zahmetsiz rahmet olmaz ile ilgili kompozisyon ödevleri, zahmetsiz rahmet olmaz ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size zahmetsiz rahmet olmaz ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Zahmetsiz rahmet olmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, zahmetsiz rahmet olmaz ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Zahmetsiz Rahmet Olmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Zahmetsiz Rahmet Olmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Bir kişi herhangi bir işi yaparken belli bir özen göstermeyip baştan savma yaparsa yaptığı işin kalitesi de o denli az olacaktır. Yapılan iş ne kadar zahmetli olursa karşılığı da o kadar güzel olur. Bu atasözümüz sadece iş için değil, hayatın her bölümünde karşımıza çıkacak olan zorluklar içinde geçerlidir. Karşımıza çıkan tüm bu zorluklar ne kadar çetin olursa olsun gücümüzü ve azmimizi kırmamalıdır.

Atasözümüze örnek verecek olursa günümüz şartlarında bir ev ya da araba aldığımızı hayal edelim. Bu arabanın kalitesi, kullanım kolaylığı vb. özellikleri ne kadar yüksek olursa maliyeti de o kadar yüksek olacaktır. Bu nedenden dolayı ödeme zorluğu ya da farklı sıkıntılar içine girilebilir. Ama bunun sonunda kaliteli bir yatırım yapılmış olur.

Ev konusunda ise bir kişi ailesi ne kadar genişse ya da gereksinimleri ne kadar fazla ise gereksinimlerine yetecek kadar büyüklükte bir ev almalıdır. Evin her bakımdan çekilen zahmeti aile fertlerine ve kendine bir mükafat olacaktır. Hayatımızın her evresinde karşılaşacağımız her işin bir zahmeti olacaktır. Bu zahmet ne kadar büyük olursa aldığımız mükafat o kadar fazla olur.

Zahmetsiz Rahmet Olmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Allah tarafından kula gönderilen rahmet, kulun göğüslediği zorluk ve sıkıntılara göre artar yada eksilir. Hiç kimseye hakketmediği bir şey verilmez. Sıkıntı çekilmeden, uğraşılmadan, istenilen sonuç elde edilemez.

İnsanlar doğar, büyür ve ölürler. Hayat denilen sürede geçimlerini sağlamak, huzurlu ve mutlu bir aile kurmak için çok çalışması gerekir. Arzuladığımız şeyleri elde etmenin en güzel yoludur. Zaten istediklerimizi çalışmadan elde edebiliyorsak hiçbir kıymeti ve değeri olmayacaktır.

Ataların dediği gibi işleyen demir pas tutmaz, emeksiz yemek olmaz… Bu ve bunlara benzer daha birçok atasözü hem kendi kültürümüz de hem de başka medeniyetlerin atasözlerinde bulunmaktadır. Çünkü çalışmak, üretmek helalinden kazanmak evrensel bir değerdir. Emeğin çalışmanın sonunda elde edilen şeylerin değerini hiçbir yerde bulamazsınız. Bir şeyleri elde etmek istiyorsanız da çabalamanız gerekir. Armut piş ağzıma duş tavrında olmak size hiçbir şey kazandırmaz.

Zahmetsiz Rahmet Olmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar