Ana Sayfa Genel 1 Aylık Bebek Nasıl Beslenmeli

1 Aylık Bebek Nasıl Beslenmeli

Author

Date

Category

1 Aylık Bebek Nasıl beslenmeli

1 aylık bebek neler yapabilir,1 aylık bebek boy kilo,1 aylık bebek ne kadar uyur,1 aylık bebek beslenmesi,1 aylık bebek kaç kilo olmalı,bebeklerin aylik gelisimi,yenidoğan bebek gelişimi hafta hafta,2 aylık bebek neler yapabilir,

1 aylik bebek ne yer

 • İlk 6 ay mümkünse bebeğinize sadece anne sütü verin.
 • Anne sütünün verilemediği durumlarda özellikle ilk bir yıl inek ve keçi sütünün kullanılmaması gerektiği, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve tüm tıp otoritelerinin kabul ettiği bilimsel bir gerçektir. Keçi sütü de inek sütüne benzer içerikte olduğu için bebek beslenmesinde ilk 1 yıl kullanılmamalıdır. Anne sütü yetersizse doktorunuza danışmalısınız.
 • Her bebeğin farklı beslenme alışkanlıkları olsa da genellikle yeni doğan bebekler 2-3 saatte bir acıkır. Bu öğün aralıklarına uymaya çalışın.
 • Emzirmeden önce bebeğinizin rahat ve huzurlu olmasını sağlayın. Bebeğiniz uyanık, altı temiz ve beslenmeye hazır olmalıdır.
 • Her emzirmenizde mutlaka iki göğsünüzden de süt verin. Emzirirken meme ucu ve etrafındaki kahverengi halkanın bebeğin ağzını tamamıyla kapatacak şekilde oturmasını sağlayın.
 • Emzirdikten sonra mutlaka bebeğinizin gazını çıkartmasına yardımcı olun. Bu bebeğinizin daha kolay uyumasını sağlayacaktır.  Gaz sancıları ve önlemleri için mutlaka bilgi almalısınız.
 • Bebeğinizi düzenli olarak emzirmeli, dengeli beslenmeli, dinlenmeli, stresten uzak durmalısınız.
 • Emzirme döneminde sizin de besin ihtiyacınız artar. Bunun için besin değerleri yüksek yiyecekleri tercih etmeli, sağlığınıza zarar verecek yiyecek ve içeceklerden kaçınmalısınız.
 • Yeterli ve çeşitli beslenme, anne sütünü arttırmanın yolları arasında en sağlam seçenektir. Ayrıca doğru beslenme süt miktarını arttırdığı gibi içeriğin de zenginleşmesini sağlar.
 • Yeterli süt üretimi için günde en az 2 litre sıvı almalısınız.

 • Emzirme döneminde alkol ve sigara kullanmamalısınız.
 • Emzirme döneminde suyun yanı sıra besin değeri yüksek süt ve doğal meyve suyu gibi içecekler tercih edebilirsiniz. Zenginleştirilmiş sütler sıvı alımını sağladığı gibi protein ve kalsiyum gibi diğer besin öğelerinin alımına da destek olur.
 • Doktorunuz herhangi bir nedenle size ilaç yazarsa, emzirdiğinizi mutlaka belirtin.
 • Her gün 1 bardak Lactamil, beslenmenize destek olacaktır. Lactamil, emziren annelere özel, kalsiyum, demir, folik asit ve B, C, D vitamini içeren sütlü bir içecektir.
 • Lactamil çay içerdiği 8 vitamin, kuşburnu, rezene, anason ve ısırgan ile emziren annelerin beslenmesine destek olur. Emziren annelerin artan sıvı ihtiyacının karşılamasına da destek olarak anne sütünün artmasına yardımcı olur.
 • Her şeye rağmen anne sütünüz yeterli değilse doktorunuza danışmalısınız.

İLGİLİ YAZILAR

1 Aylık bebek 2 aylık bebek 3 aylık bebek 4 Aylık bebek >  5 aylık bebek >  6 Aylık bebek >  7 aylık bebek >  8 Aylık bebek >  9 Aylık bebek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Asit Yağmuru Nedir, Asit Yağmurlarının Toprak Kimyasına Olan Etkisi Nedir?

Şimdi ki yazımızda değineceğimiz konulardan biri olan asidik kimyasalların yağmur, kar, sis, çiy veya kuru parçacıklar halinde düşmesine verilen isim olan asit yağmurları konusuna...

Ham Petrolün Ayrıştırılma Yolları ve İncelenmesi, Ham Petrol Nedir?

Şimdi ki yazımızda değineceğimiz konulardan biri olan gözenekli kayaçlar içerisinde depolanmış sıvı halde olan maddeden bahsedeceğiz yani ham petrol  konusuna değinmek istiyoruz. Peki ham petrolün...

Denizlerde Meydana Gelen Dalgıç Vurgunu Neden Olur, Dalgıç Vurgunu Tedavisi Nasıl Olur?

Şimdi ki yazımızda değineceğimiz konulardan biri olan denize arama kurtarma vb gibi konularda yardımcı olan dalgıçların vurgun  konusuna değinmek istiyoruz. Peki dalgıç vurgun olayı...

Suni Yağmur Nedir, Suni Yağmur Nasıl Oluşur, Suni Yağmur Oluşturmadaki Kimyasal Reaksiyonlar Nelerdir?

Sevgili öğrenciler; ilköğretim, ortaöğretim ve lise dönemlerinde öğretmenlerinizin sizler için hazırlamanızı istediği ödevlerden biri olan, suni yağmur oluşturmadaki kimyasal reaksiyonlar nelerdir konusuna değinmek istiyoruz....

Ozon Tabakasının İncelmesine Neden Olan Maddeler Nelerdir, Ozon Tabakasının Azalmasının Ekolojik Dengeye Etkileri Nelerdir?

Sevgili öğrenciler; ilköğretim, ortaöğretim ve lise dönemlerinde öğretmenlerinizin sizler için hazırlamanızı istediği ödevlerden biri olan, ozon tabakasının azalmasının ekolojik dengeye etkileri nelerdir konusuna değinmek...

Son Yorumlar