Anasayfa » Anlamlı sözler » Aşure Günü Hadisleri

Aşure Günü Hadisleri

Aşure Gününün önemini Anlatan Hadisler, Aşure günü resimli Hadisler ,Aşure gününe özel Tasarlanmış Resimli Hadisler

Sayfanın Konusu;Aşure günü resimli hadisler, aşure günü Hadis-i Şerifler, Muharrem ayı hadisleri, aşure günü sadaka Hadisi, aşure günü zikir ile ilgili hadisler, aşure günü selam verme hadisler, aşure günü akraba ziyaret hadisleri

Aşure günü oruç tutanın, bir yıllık günahları affolur. (Hadis-i Şerif )

Aşure günü gusleden mümin, günahlardan temizlenir. (Hadis-i Şerif )

Aşure günü, aile efradının nafakasını geniş tutanın, bütün yıl nafakası geniş olur. (Hadis-i Şerif )

Aşure günü, ilim öğrenilen veya Allah’ı zikredilen bir yerde, biraz oturan, cennete girer. (Hadis-i Şerif )

Aşure günü, zerre kadar sadaka veren kimse, Uhud dağı kadar sevaba kavuşur. (Hadis-i Şerif )

Aşure günü, on Müslüman’a selâm veren, bütün Müslümanlara selâm vermiş gibi sevaba kavuşur. (Hadis-i Şerif )

Aşure günü, aile efradının nafakasını geniş tutanın, bütün yıl nafakası geniş olur.(Hadis-i Şerif )

Ramazan ayından sonra en faziletli oruç (ayı) Şehrullah (Allah’ın Ayı) olan Muharrem ayıdır. Farz namazdan sonra en efdal olan namazda gece namazıdır. (Hadis-i Şerif -Müslim)

Aşure günü bir yetimin başını okşayana, Allah’ u Teâlâ o yetimin başındaki kıllar kadar Cennet’te derece verir. (Hâdis-i Şerif- Gunyet-üt-Tâlibîn)

Aşure günü, ilim öğrenilen veya Allah’ı zikredilen bir yerde, biraz oturan, cennete girer. (Hadis-i Şerif)

Aşure Günü tutulan orucun Allah katında, o günden önce bir senenin günahlarına kefaret olacağını kuvvetle ümit ediyorum. (Hadis-i Şerif-Tirmizi)

Ramazan’dan sonra oruçların en faziletlisi, Muharrem ayında tutulan oruçtur. Farzlardan sonra en faziletli namaz da gece namazıdır. (Hâdis-i Şerif-Et-Tergîb vet-Terhîb)

Kim Arafe günü oruç tutarsa, iki senelik günahına keffâret olur ve kim de, Muharrem ayında bir gün oruç tutarsa, her bir günü için otuz gün sevabı yazılır. (Hâdis-i Şerif-Taberânî)

Aşure günü, on Müslümana selam veren, bütün Müslümanlara selam vermiş gibi sevaba kavuşur. (Hadis-i Şerif )

Muharrem ayı, Kur’ân-ı kerimde kıymet verilen dört aydan biridir. Aşure, bu ayın en kıymetli gecesidir. Allah’ u Teâlâ, birçok duaları Aşure günü kabul buyurmuştur. (Muhammed Rebhâmî)

Muharrem Ayı’nda oruç tut. Çünkü o, Allah’ın ayıdır. Onda öyle bir gün vardır ki, Allah o günde bir kavmin tövbesini kabul etmiş ve o günde başka bir kavmi de affedebilir. (Hadis-i Şerif-Tirmizi)

Sıla-i rahmi terk eden, Aşure günü akrabasını ziyaret ederse, Yahya ve İsa’nın sevabı kadar ecre kavuşur. (Hadis-i Şerif )

Aşûre günü oruç tutunuz ve o hususta yahudilere muhalefet ediniz. Aşûreden birgün önce veya birgün sonra da oruç tutunuz, buyurmuştur. (Hadis-i Şerif-Müsned)

Bir kimse Aşure günü oruç tutsa, Allah’u Teâlâ ona bir şehîd sevabı verir. Aşure günü oruçlu olan için, yedi gök ehlinin sevabını yazar. Aşure günü, bir mümine iftar verene, ümmet-i Muhammed’in hepsine iftar ettirmiş gibi sevâb yazılır.”m (Hadis-i Şerif)

Nafile oruç tutacaksan, Muharrem ayında tut! Çünkü o, Allahü teâlânın ayıdır. O ayda bir gün vardır ki, O günde Allahü teâlâ geçmiş kavimlerden birinin tevbesini kabul etti. Yine o gün, tevbe edenlerin günahlarını da affeder. (Hadis-i Şerif-Tirmizi)

Her kim aşura gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa Cenab-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan eder. (Hadis-i Şerif-Et-Tergîb ve’l-Terhib)

Muharrem ayı, İslâm dinînde kıymetli olduğu bildirilen dört aydan biridir. Aşure gecesi bu ayın en kıymetli gecesidir. Nuh Âleyhisselâm tufanda gemisinde aşure tatlısı pişirdiği için Müslümanların, Muharrem’in onuncu günü aşure pişirmesi ibadet olmaz. Bugün aşure pişirmeyi ibadet sanmak günahtır. (Hadis-i Şerif-Muhammed Sıddîk bin Saîd)

Kimki Aşure günü Allah’ı zikreden bir topluluğa gider,onlarla beraber bir saat bulunursa,Onu cennete koymak Allah üzerine vacip olur. (Hadis-i Şerif)

Kim akrabaları ile ilişkisini kesmiş iken Aşure günü onları ziyaret ederse Allah’ü Teala ona Zekeriyye (A.S.) ve İsa (A.S)’ın nasibini verir.Ve orta parmakla şehadet parmağının yakınlığı gibi cennette o iki Peygambere Aleyhimüsselam komşu eder. (Hadis-i Şerif-Şir’atül-İslam Şerhi)

Aşurenin faziletine kavuşmaya çalışınız,çünkü o, Allah’ü Tealanın günler arasında Aşure mübarek bir gündür.O günde oruç tutana Allah nezdinde bulunan Meleklerin,Şehitlerin ve salihlerin ibadetleri kadar sevap verilir. (Hadis-i Şerif-Şiratül-İslam Şerhi)

AŞURE GÜNÜ RESİMLİ HADİSLER

Aşure Günü Hadisleri
Aşure Günü Hadisleri

Aşure Günü Hadisleri resimli
Aşure Günü Hadisleri

Aşure Günü Hadisleri

AŞURE İLE İLGİLİ DİĞER KONULAR

》Aşure Günü Hadisleri

》Aşure Günü Resimli Mesajlar

》Aşure Günün Önemi -Aşure Günü Yapılan ibadetler

》En Güzel Aşure Tarifi 2018
》Aşure Gününde Olan Olaylar

》AŞURE GÜNÜ VE GECESİNİN FAZİLETLERİ. NELER YAPILMALI?

Yorum yapın