Anasayfa » Hamilelik ve Bebek » Bebek Kabız Olursa Ne yapılmalı

Bebek Kabız Olursa Ne yapılmalı

Yeni doğan bebeklerde kabızlık,bebeklerde kabızlık ne iyi gelir,bebeklerde kabızlık nedenleri,8 aylık bebeklerde kabızlıkbebeklerde kabızlık sorunu nasıl çözülür,bebeklerde kabızlık masajı,6 aylık bebeklerde kabızlık,bebeklerde kabızlık ilacı,

Bebek Kabız Neden Olur

Bebeklerde Kabızlık Nedir?

Anne sütü ile beslenen bebekler kabızlık çekmedikleri için, bu durum daha çok anne sütüne alternatif gıda ile beslenen bebeklerde görülmektedir. Hastalığın belirtileri, seyrek dışkılama ve sertliğinden dolayı zorlanma, anüs bölgesinde sert dışkı nedeni ile çatlaklar ve kanlı dışkı, karın ağrısı ve huzursuzluktur.

Kabızlık Nedir

Bebeklerde kabızlığı gidermenin birden çok yöntemi vardır. Bu yöntemlerden bazıları şöyledir:

• Bebeğinizin kaslarının gevşemesi için ılık suda banyo yaptırabilirsiniz. Ilık bir suyun içinde yaklaşık 20 dakika boyunca oturan bebeğin kasları gevşer ve bebek rahatlar.

• Bebeğinizin poposuna yağ sürmek de bir diğer çözüm yöntemidir. Bebeğinizin poposuna gliserin veya vazelin sürerek onun rahatlamasını ve kakasını daha kolay yapmasını sağlayabilirsiniz.

• 4 ay ve üzeri olan bebeklere, öğünlerinin yanında elma suyu, erik suyu, armut suyu veya şeftali suyu verilebilir.

• Bebeğe egzersiz yaptırmak da başka bir çözüm yoludur. Bebeğin bacaklarını karnına doğru ileri geri çekip bu egzersizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bebeklerde kabızlık masajı nasıl yapılır?

Bebeklere kabızlık masajı

İLGİLİ YAZILAR

Yorum yapın