Anasayfa » SAĞLIK » Diyette Günde Kaç Elma Yenir ?

Diyette Günde Kaç Elma Yenir ?

Sayfanin içeriği; Elma zayıflatırmı,Diyet yaparken gunde kaç elma yenmeli,yeşil Elma zayıflatırmı,diyet için tarçınlı elma suyu tarifi,diyet için hangi elma en iyisidir,

Diyet yaparken günde kaç elma tüketilmeli
Diyet yaparken günde kaç elma yenmeli

Lif ve C vitamini kaynağı olan elma düşük kalorisi ile diyet yaparken öğün aralarında oluşabilecek açlığı yatıştırmak için idealdir. 1 orta boy elma yaklaşık 95 kalori içerir ve günlük C vitamini ihtiyacının %14’ünü karşılar. Elma; A vitamini, demir ve kalsiyum bakımından da zengindir.

Diyet yaparken elma yemek, atıştırmalık olarak yiyeceğiniz yüksek kalorili ve düşük besin değerleri olan cips, kızartmalar ve diğer yağlı yiyeceklere çok iyi bir alternatiftir.

Elmalar kan şekerini düzenleyen ve yağ yakan doğal bir lif olan pektin deposudur.

Elma oldukça popüler bir meyvedir ve her türlü diyet için önerilir. Ayrıca birçok tarifte yer alarak sağlığınız için önemli faydalar sunar. Bu meyve vitamin, mineral, antioksidan ve diğer temel besin maddeleri yönünden zengin olupaç kalmadan zayıflamanıza yardımcı olur.

Elma kilo vermenize nasıl yardımcı olur?

Yıllardır diyette elmanın daha kolay kilo vermenizi sağlayacağını biliyoruz. Elmanın sodyum, kalori, ve yağ oranı düşüktür. Önemli miktarda lif, vitamin, mineral, antioksidan ve diğer temel besinleri sağlayarakmetabolizmayı hızlandırır ve daha çok yağ yakımını sağlar.

Bu meyveyi diyetinize dahil ederek vücudunuza daha çok enerji ve zindelik katar, fiziki performansını iyileştirir ve daha etkili şekilde kalori yakmış olursunuz. Elma ayrıca vücudun ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak üzere besin maddesi alımını kolaylaştıran zengin bir enzim kaynağıdır.

Pektin içeriği sayesinde, elma kan şekeri seviyesinin düzenlenmesine ve fazla yağın yakılmasına yardımcı olur.Tabii ki, bu faydalar dengeli bir diyet ve düzenli egzersiz gibi sağlıklı alışkanlıklarla birleştiği ölçüde kendini gösterirler.

Kilo vermek için en iyi elma hangisidir?

Dünyada birçok farklı elma çeşidi bulunur. Washington Eyalet Üniversitesi Beslenme Bilimi Okuluna göre, kilo vermeye katkıda bulunan biyokimyasal etkiler elmanın çeşidine göre değişmektedir.

Hangisinin en iyisi olduğuna karar vermek amacıylabu meyvenin 7 farklı çeşidi üzerinde birkaç çalışma yapılmıştır. Çalışmalar, elmanın içinde bulunan biyokimyasal maddelerin, obez bir fare grubu üzerindeki etkilerini gözlemlemiştir.

Çalışmanın sonuçları Braeburn, Fuji, Gala, Golden Delicious, Red Delicious veya McIntosh gibi çeşitlere kıyasla söz konusu kilo vermek olduğunda en iyi çeşidin yeşil elma olduğunu tespit etmiştir.

Araştırma aynı zamanda bağırsak florasındaki dengesizliğin genelde diyabete eşlik eden kronik iltihaba sebep olduğunu da açığa çıkarmıştır; ancak günde bir elma yemek bu riski azaltabilir. 100 gram yeşil elmanın içinde yalnızca 53 kalorive sizi uzun süre tok tutacak bol miktarda lif bulunur. Diyet için  GÜNDE Bir elma Yenilmesi Uygundur.

Kilo vermek için tarçınlı elma suyu Tarifi

Elmanın kilo verme yönündeki faydasından yararlanmanın birçok farklı yöntemi olsa da, bu sefer sizlere diyetinizi gerçek anlamda destekleyecek tarçınlı elma suyunu nasıl hazırlayabileceğinizi göstermek istiyoruz.

Elma ve tarçın metabolizmayı çalıştırmak üzere birlikte çalışırlar;bu sayede kilo verme süreciniz hızlanır.

Malzemeler

  • 1 elma
  • 1 çubuk tarçın
  • Buz
  • 2 litre su
  • 1 sürahi

Hazırlanışı

Sürahiyi yarısına kadar su ile doldurun ve ardından birkaç elma dilimi ve çubuk tarçını ekleyin. Sürahinin dörtte birini buzla doldurun, devamında su ekleyin. İkram etmeden önce 15 dakika kadar bekletin.

Yorum yapın