Kapıcılar Kralı Konusu Nedir ? Nerede Çekildi ?

Kapıcılar Kralı Konusu Nedir ? Nerede Çekildi ?

3 Temmuz 2020 0 Yazar:

Kapıcılar Kralı nerede çekildi, Kapıcılar Kralı filminin öyküsü, Kapıcılar Kralı filmi çekim yeri neresi, Kapıcılar Kralı filmi hangi şehirde çekildi, Kapıcılar Kralı filmi konusu nedir, Kapıcılar Kralı oyuncu kadrosu nedir,Kapıcılar Kralı oyuncu kadrosu, Kapıcılar Kralı filminde kimler oynadı, Kapıcılar Kralı filmi süresi ne kadar, Kapıcılar Kralı filmi, Kapıcılar Kralı, Kapıcılar Kralı filmi oyuncularının gerçek isimleri nelerdir, Kapıcılar Kralı filmi ne kadar sürede çekildi, komedi filmleri, yerli filmler, yeşilçam filmleri, 2020 komedi filmleri,Kapıcılar Kralı filmi ne zaman gösterime girdi, Kapıcılar Kralı  filmi gişe hasılatı nedir,

 

Sevgili takipçilerimiz, farklı televizyon kanallarında her gün birbirinden güzel filmler ve diziler yer alıyor. Bizlerde bu filmlerin ve dizilerin çekim yerlerini, konusunu ve karakterlerin gerçek kimliklerinin ne olduğunu siz değerli takipçilerimize aktarmak istedik. Bu bilgilerden umarım sizlerde faydalanır ve yararlanırsınız.

Kapıcılar Kralı Oyuncuları

Kapıcılar Kralı Konusu Nedir ?

Saf görünüşlü ancak cin gibi kurnaz ve işini bilir bir kapıcının apartman sakinleriyle olan renkli ilişkilerini anlatan komedi. Seyit büyük bir apartmanda kapıcıdır. Eski Yönetici ile arası iyi olan Seyit, yeni yönetici ile arası pek iyi değildir. Apartmanda olup bitenleri lehine çevirmeyi ve yerini sağlama almayı becerir. Zamanla apartmandaki tüm olaylara hakim olan ve daire sakinlerini parmağında oynatan kapıcı, kısa zamanda köşeyi döner. Eline geçen her işi değerlendiren Seyit kısa süre içinde apartmanın %51’ini satın alır.

 

Kapıcılar Kralı Nerede Çekildi ?

Kapıcılar Kralı, yönetmen Zeki Ökten’in öğrencilik yıllarında yaşadığı Cihangir’de çekilmiştir. İstanbul’un Cihangir ilçesindeki Güneşli Sokak, Kapıcılar Kralı filmine ev sahipliği yapmıştır. Olayların yaşandığı apartman ise Güneşli Sokak’ta bulunan Selahattin Zeren Apartmanı’dır. Selahattin Zeren Apartmanı yönetimi ile yapılan görüşmeler sırasında apartmanın kapıcısı, senarist Umur Bugay’ın dikkatini çekmiştir. Umur Bugay, bu kapıcı ile tanışmış ve adının Seyit olduğunu öğrenince senaryodaki kapıcı karakterine Seyit ismini vermiştir. Ayrıca gerçek kapıcı Seyit’in üç çocuğundan ikisi de filmde oynatılmıştır. Kapıcılar Kralı’nın çekildiği Güneşli Sokak, 1977 yılında çekilen Çöpçüler Kralı filmine de ev sahipliği yapmıştır.

 

Kapıcılar Kralı Oyuncuları

Kemal Sunal

Kapıcılar Kralı Oyuncuları

Bilge Zobu

Kapıcılar Kralı Oyuncuları

Sevda Ferdağ

Kapıcılar Kralı Oyuncuları

Oyuncular hakkında daha fazla bilgi için;

Kemal Sunal Kimdiir ?
Bilge Zobu Kimdir ?

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •