Anasayfa » EĞİTİM » Telefonun Yararları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Telefonun Yararları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

telefonun yararları ile ilgili kompozisyon, telefonun yararları ile ilgili kompozisyon örnekleri, telefonun yararları ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 telefonun yararları ile ilgili kompozisyon, 2021 telefonun yararları ile ilgili kompozisyon örnekleri, telefonun yararları ile ilgili kısa kompozisyonlar, telefonun yararları ile ilgili kompozisyon ödevleri, telefonun yararları ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Telefon birbirinden uzak yerlerde bulunan kişiler ve düzenekler arasında bilgi alışverişini sağlayan elektrikli ses alıp verme aygıtıdır.  Bizde size telefonun faydaları ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Telefonun faydaları ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, telefonun faydaları ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Telefonun Yararları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Telefonun Yararları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

İnsanlar sürekli çevresi ile iletişim içerisinde olduklarından iletişime büyük önem verirler. Tarih içerisine baktığımızda iletişim araçlarının büyük bir gelişim gösterdiğini görmekteyiz. Günümüzde ise akıllı telefonlar, bu gelişmenin hangi boyutlara çıktığını göstermektedir. Cep telefonlarına baktığımızda karmaşık (kompleks) bir yapısının olduğunu görmekteyiz. Hem iletişim hem de içerisinde farklı farklı uygulamalar ile hayatımızı kolaylaştırır. Ayrı oyun oynanabiliyor olması da bizi eğlence anlamında etkiliyor.

Bu yönüne baktığımızda insan için gerçekten çok önemli bir icat olduğunu görmekteyiz. Peki telefonlarımız sizce de bu kadar masum mu? Her şeyde olduğu gibi telefonda da amacı dışında bir kullanım olduğunda bize ciddi sorunlar açacağı aşikardır. Sosyal medya gibi iletişimin çok hızlı olduğu alanlarda telefonumuzla yapacağımız bir hata yanlış bir paylaşım, ilerisini düşünmeden hareket etmek, bir mesaj bizi dönüşü olmayan yollara, sıkıntılara sokabilir. Bu sıkıntı bazen kısa vadede peşinen olurken, bazende ileri vadede bize engel teşkil edebilir. Ayrıca cep telefonlarını sık kullanmak bizlerde bağımlılığa yol açabilir. Nasıl alkol, uyuşturucu hem aklımızı hem bedenimizi ele geçiriyorsa; zamanla telefonlarda bizi esir alır, telefonların ekranında tutsak oluruz.(Namofobik hale geliriz)

Bağımlılık her zaman insana zarar verir. Sizce de telefonla aranıza artık bir mesafe koyma zamanı gelmedi mi? Telefon ekranında saklı güzelliklerden ziyade çevremizdeki güzelliklere odaklanmalıyız. Zamanı her an dolu dolu yaşamalı, sanal dünyanın göz boyamalarında uzak durmalıyız.

Telefonun Yararları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Telefon bir bakıma yararlıdır bir bakıma da zararlı. Yararlarını saymakla başlayalım. Bilgiye sizi kolay ve hızlı bir şekilde ulaştırır bunun için yer ve zaman da önemli değildir. Sevdikleriniz telefonun diğer ucundadır. Kilometreleri hesaba katmadan sizi sevdiklerinize yakınlaştırır ve daha birçoğu. Zararları ise kişinin kullanımına göre değişiyor tabi günümü telefona bağımlı genç nesillerle dolu, bu dolaşım sistemimizden tut, oturma şeklimizi, konuşmamızı da etkiliyor.

Neredeyse dünyanın tüm insanlarının kullandığı cep telefonlarının ne kadar faydalı olduğunu düşündünüz mü hiç? Ben çok düşündüm ve bu cihazların bizim için önemini kavrayabildim. Eskiden uzak düştüğümüz bir sevdiğimizi belki aylarca, hatta yıllarca göremez, hasretini kalbimize gömerdik. Şimdi ise dünyanın bir ucunda bile olsa onun sesini duyabiliyor, hatta görüntülü görüşme sayesinde onu anlık görebiliyoruz. Böylece uzaktaki sevdiklerimizle de hasretimizi giderebiliyoruz.

Son yıllarda çıkan akıllı telefonlar ise ayağımıza bilgiyi anında getiriyor. Bir bilgisayar özelliğinde olan bu cep telefonları sayesinde merak ettiğimiz, öğrenmek istediğimiz her şeyi anında öğreniyor ve bilgiye daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz.

Telefonun Yararları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın