Anasayfa » EĞİTİM » Anne Sevgisi Kompozisyon Örnekleri

Anne Sevgisi Kompozisyon Örnekleri

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size anne sevgisi ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Anne sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, anne sevgisi ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Anne Sevgisi Kompozisyon Nasıl Yazılır?

Anne Sevgisi Kompozisyon Örnekleri 1 

Bu dünyada hiçbir çıkarı olmadan seven, evladı için her türlü zorluğa göğüs geren bir kişi varsa, o da annedir. Annenin sevgisi temizdir, saftır ve karşılıksızdır. Bir anne için en mühim şey evladıdır. O, ancak evladı mutlu olduğunda mutlu olabilir; evladı mutsuz olduğunda kendisi kahrolur.

Annemiz ile olan bağımız, henüz bu dünyaya gözlerimizi açmadan başlar. Dünyaya gelebilmemiz için dokuz ay onun karnında gelişimimizi sürdürmemiz gerekir. Bu süreç içerisinde bile her türlü ihtiyacımız annemiz tarafından karşılanır. Biz henüz onun karnındayken bile, o bir anlamda bizi beslemeye başlar. Hamilelik süreci bile bir kadın için çok zorken, bizim onun karnında olmamız bile onun için büyük bir mutluluk sebebidir. Annelerimizin üzerimizde çok büyük hakları vardır. Öyle ki onlar kendilerinden kısıp bize verirler. Kendilerini düşünmez, bizi düşünürler. Deyim yerindeyse, yemeyip yedirir, içmeyip içirirler.

Bir anne, çocuğu için onca zahmete katlanıyorsa bize düşen de annelerimizin değerini her zaman bilmektir. Unutmayalım ki bizi gerçekten karşılıksız seven, bizim için gözyaşı döken, sadece annelerimizdir. Onları hayatımız boyunca baş tacı yapmak da bizim görevimizdir.

Anne Sevgisi Kompozisyon Nasıl Yazılır?

Anne Sevgisi Kompozisyon Örnekleri 2

Anneler iyi kalpli, yardımsever ve çocuklarını çok seven insanlardır. Anneler çocuklarına bakarlar. Anneler çocukları hasta olduğunda başında durup çocuğunu iyileştirmeye çalışır, çocuğunun üzülmesine neden olan bir sorun varsa o sorunu çözer, hep çocuğunun iyiliği için uğraşıp durur, bizleri besler. Anneler çok iyi insanlardır. Onlar şefkatlidir, iyimserdir. Anneler çocukları için bu dünyadaki her şeyi yaparlar.

Anneler melek gibidirler. Bazen bize kızsalar bile, bunlar her zaman bizim iyiliğimiz içindir. Anneler her şeyden daha fazla severler. Bu yüzden annelerimizi sevip saymalıyız. Annelerimize dertlerimizi anlatmalıyız. Eğer bir sorunumuz varsa bunu çekinmeden annelerimize anlatmalıyız. Unutmayın onlar bizim annemiz yabancı birileri değil. Onlara kendimizle ilgili her şeyi anlatabiliriz.

Annelerimize iyi davranmalı, onlara of bile dememeliyiz. Annelerimizin sözünden çıkmamalı, onların dediklerini yapmalıyız. Annelerimiz ne diyorsa hep bizim iyiliğimiz içindir. Bu nedenle annelerimize çok şey borçluyuz. Eğer annelerimiz olmasaydı belki şimdi hayatta bile olmazdık. Onlar bizi büyüttü, yetiştirdi. Unutmayalım annelerimiz olmasaydı, biz şuan böyle bir yaşam sürdüremezdik.

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın