Anasayfa » EĞİTİM » Sporun Faydaları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Sporun Faydaları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size sporun faydaları ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Sporun faydaları ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, sporun faydaları ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Sporun Faydaları İle İlgili Kompozisyon Nasıl Yazılır?

Sporun Faydaları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Spor yapmanın vücut sağlığımız üzerinde büyük etkileri var. Vücudumuzun sağlam olması, akıl sağlığımızın da sağlam olmasını sağlıyor. Atatürk’ün ”Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur.” sözü ile anlatılmak istenen de budur.

Sporun büyük yararları vardır. Spor yapmayı alışkanlık haline getirenler fazla kilo alarak şişmanlamazlar. Dolayısı ile nefes darlığı, kalp rahatsızlıkları yaşamazlar. Spor yapan insanların kemikleri daha güçlü olur. Herhangi bir düşme, kaza geçirme anında ayakların, kolların veya bacakların kırılması daha zor olur.

Spor yapan kişilerde kan dolaşımı daha rahat olduğundan cilt geç yaşlanır ayrıca saçlarda dökülme riski azalır. Spor, iç organların da daha iyi çalışmasını sağlar. Birçok hastalığı önler. Kaslarımızı güçlendirir ve bağışıklık sistemimizi daha güçlü hale getirir.

Spor yapmak, güzel bir vücuda sahip olmamızı da sağlar. Spor yapanlar daha hızlı, daha atik ve daha güçlü olurlar. Sporun ruh sağlığı üzerinde de olumlu etkileri vardır. Sporu alışkanlık haline getiren insanlar depresyon ve stresten daha uzaktırlar ve mutlu olmaya daha meyillidirler.

Sporun Faydaları İle İlgili Kompozisyon Nasıl Yazılır?

Sporun Faydaları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Spor yapan kişiler sağlıklı bir yaşama sahip olur. Spor yapan kişiler her zaman enerjik, sağlıklı ve zinde olur. Bedenen ve ruhen kendilerini her zaman rahatlamış ve taze hissederler. Spor yapan kişiler sağlıklı beslenir, düzenli bir uyku düzenine sahip olur ve kötü alışkanlıkları yoktur. Düzenli bir şekilde spor yapmak kişinin vücut toksinlerini atmasını sağlar. Kişiler aynı zamanda dik bir duruşa, sportif bir görünüşe sahip olur.

Spor yapan kişiler sağlıklı bir bedene sahip olur ve fazla kiloları olmaz. Spor kişiyi güçlendirir, kötü alışkanlıklardan uzak tutar ve sosyal bir insan haline getirir. Spor kişiye sağlıklı beslenmeyi, vücudunu tanımayı, yaşamının değerini bilmeyi ve vücuduna iyi bakmayı öğretir. Spor kişiyi sağlıklı yaşama yönlendirir ve planlı, disiplinli bir birey olmasını sağlar.

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın