Doğa ile ilgili Kısa Kompozisyon Örnekleri

doğa, doğa ile kompozisyon, en güzel doğa ile kompozisyon, doğa ile kompozisyon örnekleri, doğa temalı kompozisyon, doğa ile kısa kompozisyon

Doğa İle Kısa Kompozisyon Örnekleri Nelerdir

Doğa İle Kısa Kompozisyon Örnekleri

Doğa her insanın sahip çıkması ve sevmesi gereken en güzel armağanlardan biridir. Doğa bize en güzel güzellikleri ve nimetleri sürekli olarak bize sunmaktadır. Arkadaşlar doğa sevgisi çocuk yaşlı genç demeden doğa sevgisini insanlara aşılamamız gerekmektedir. Doğa bize her zaman yardımcı olmuştur. Nimetleri bir bir soframıza gelmesinde, evlerimizin yapımında piknik alanları ile temiz oksijenle sürekli olarak bize yararlı olmakta ve bizden sade sevgi bekleyen Yüce Allah tarafında bir armağan olduğunu aklımızdan çıkarmamak gerekmektedir…

İşte bu nedenlerden dolayı sürekli olarak doğayı sevmeyi ve doğayı korumak gerekir ve unutmamak gerekir doğa bizim değil gelecek nesillerin bize emanet ettiği bir armağandır Doğa, bizim yaşadığımız çevrenin bir faaliyetidir. Doğadaki temiz oksijen sayesinde ; nefes alırız, sağlıklı yaşarız ve geçimimizi sürdürürüz. Bazen yiyecek olarak tahıl ve meyvelerimizi doğadaki yetişen ağaçlardan alırız.

Canlı ve cansız varlıklar doğada birbirlerini etkileyerek doğal çevre oluştururlar. Doğal çevreyi oluşturan önemli etkenler maddeler, antibiyotik maddeler, tüketiciler, üreticiler olarak ayrılan canlılardır. Organizmalar birbirleri ile bir döngü, bir besin alış verişi içerisinde olurlar. Ekosistem bu şekilde işler. Ancak insanlar doğal çevreyi bozmaktadırlar. Doğal çevreyi bozmadan yaşamak gayet mümkündür.

Dünyada bir çok ülke doğal çevreye zarar vermeden, doğayı koruyarak yaşamlarına sağlıklı bir şekilde devam etmektedirler. Doğal çevreyi bozmamak adına, ağaçlara zarar vermemeli, ormanları yok edip yerine binalar yapmamalıyız. Suları kirletmemeli, içme ve kullanma sularımıza kimyasal atıklar atmamalıyız. Ayrıca, gölleri ve denizleri çöp ve kimyasal atıklarla kirletmemeliyiz.

Doğa İle Kısa Kompozisyon Örnekleri Nelerdir

Doğa İle Kısa Kompozisyon Örnekleri 2

Doğaya ve çevreye saygılı şekilde yaşamak gayet mümkündür. Hepimiz bilinçli kişiler olmalıyız ve doğal çevreye zarar vermemeliyiz. Unutmayalım ki, doğal çevre yok olursa bizler de yok oluruz. İnsanın içini açan, ferahlatan , huzurlu kılan en büyük faktödür. Çevrede insanın huzur bulması, onun elindedir. İnsan ki eğer çevresine özen verip, temiz tutarsa ondan daha mutlu ve yararlı kişi bulunmaz.

Doğa, pek çok canlıyı ele alarak onların yaşamaları için farklı farklı konumlarla çevrilidir. Sağlıklı bir hayat ve güzel bir çevre bırakabilmek için doğamızı kirletmemeli, kitletenleri uyarmalı ve temiz bırakmalıyız. Doğamız, ağaçlar sayesinde güzelleşir ve sağlıklı aynı şekilde dayanıklı kalır. Doğa Allah’ın insanlara sunduğu müthiç bir mucizedir.

Ne yazık ki buna zıtlık koşarak çevremizden duyarsız bir çok insan var. Sanki onlara görevmiş gibi çevreyi sürekli kirleten aciz toplum her yerde var. Çevremizin kirlenmesinin en önemli faktörü devletimizdir. Halbuki devlet , bir uyarı verse herkes nerde ve ne zaman çevresini temiz tutacağını bilir. Bizler bu duruma maruz kalmamak için biz biz olalım ve çevremizin temizliğine ve güzelliğine sahip çıkalım. Güzel insan, güzel çevre..

 

Benzer Konulara Buradan Ulaşabilirsiniz;

You may also like...

38 Responses

 1. Cokiyiabi dedi ki:

  Çok sevindim senin kadar mutlu oldum

 2. Nazile dedi ki:

  Bazı yobazlar anlamıyor

 3. Sana ne lan ismimden? ! dedi ki:

  Hi hi?

 4. LucifeR_ dedi ki:

  Çok sağolun güzel bir çalışma olmuş

 5. Hdhdh dedi ki:

  Ohaa
  Çok uzum

 6. anonim dedi ki:

  bravooooooooo
  tebrikssssssss
  sizzeeeeeeeeeeğğğğğhhhhh

 7. Harika dedi ki:

  Kompozisyonlarınız site isminiz kadar harika????

 8. huzeyfe eren dedi ki:

  abi bişi sorcam nolur hemen cevapla camii yerinin orda ne yazıyo

 9. Ragini dedi ki:

  Çooooooooooooooooook iyi

 10. ayşe naz karaacak dedi ki:

  merhaalar çok işime yaradı sağalun

 11. SAMAN YOLU dedi ki:

  HARİKA OLMUŞ ELİNİZE SAĞLIK

 12. SAMNA YOLU dedi ki:

  HARİKA OLMUŞ

 13. Kadriye dedi ki:

  Öğretmene bu komposizyonu verim bari ne yapayım

 14. Anonim dedi ki:

  sız olmasanız napacaklarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr hhıı

 15. Nidecan dedi ki:

  Çok kötü

 16. Malefiz dedi ki:

  Çok iyi abi

 17. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler

 18. Noooo dedi ki:

  Böğğğ

 19. xd dedi ki:

  sizin işiniz yokmu velet gibi çok tş yok çk güzel diye yorum atıyonuz

 20. xd dedi ki:

  sayın site sahibi siz üstünüze alınmayın

 21. Derin dedi ki:

  xd sanane acaba istediğimizi sorarız

 22. Derin dedi ki:

  xd sen ni yazıyon madem hem bize diyosun hem de yazıyosun kendin sen niye bizim yorum yapmamıza burnunu sokuyon be aga

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir