Anasayfa » EĞİTİM » Doğa Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Doğa Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

doğa sevgisi ile ilgili kompozisyon, doğa sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri, doğa sevgisi ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 doğa sevgisi ile ilgili kompozisyon, 2021 doğa sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri, doğa sevgisi ile ilgili kısa kompozisyonlar, doğa sevgisi ile ilgili kompozisyon ödevleri, doğa sevgisi ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Doğa, natür veya tabiat; en geniş tanımıyla doğal, fiziksel, maddi dünya ve aslında tüm evrendir. Doğa, fiziksel dünyanın olgusunu ve genel olarak yaşamı belirtmek için de kullanılır. Doğayı inceleyen bilim alt kümesine doğa bilimleri denir. Bizde size doğa sevgisi ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Doğa sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, doğa sevgisi ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Doğa Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Doğa Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Doğa çok güzeldir. Doğada çiçekler, böcekler ve çeşitli canlılar yaşar. Doğa olmasaydı hiçbir canlı yaşayamazdı. Doğada her yana çiçek kokuları yayılır. Doğayı yok etmemeliyiz. Çünkü doğa sadece biz insanların değil, bitki ve hayvanlarında barındığı yerdir. Doğa sağlığımıza iyi gelir. Doğada temiz hava alır ve güneşleniriz. Doğada çiçekler, böcekler, ağaçlar ve hayvanlar bulunur. Doğayı sevmeli ve zarar vermemeliyiz. Unutmayın doğaya zarar verirseniz, hem kendinize hem de doğadaki tüm canlılara zarar vermiş olursunuz.

Doğada insanın içine bir ferahlık gelir. Mis gibi kokular gelir her taraftan. Kuşlar cıvıldar, arılar bal yapar. İlkbaharda ağaçlar çiçek açar, kışın yapraklarını döker. Doğanın dengesi çok büyüleyicidir. Bir de herkesin bildiği gibi besin zinciri vardır. Doğada sayılamayacak kadar çok canlı vardır. Örneğin bir çay kaşığı toprakta, en fazla bu dünyadaki insan sayısı kadar çok canlı vardır. Ara sıra doğaya gitmeliyiz. Böylelikle daha dinç ve daha sağlıklı oluruz. Doğadaki ağaçları kesmemeli, onları korumalıyız.

Doğa, akıl alamayacak sürprizlerle doludur. Doğaya nasıl davranırsanız o da size aynı şekilde karşılık verir. Örneğin bir fidana kötü sözler, diğer fidana ise iyi sözler söylerseniz; kötü sözler söylediğiniz fidan kurur ve iyi sözler söylediğiniz fidan ise daha güzel büyür. Doğayla iç içe olmak insanı mutlu eder ve insana her şeyi unutturur. Doğayı görmemezlikten gelmemeliyiz. Doğayı sevmeli ve birçok yerde ağaçlandırma yapmalıyız. Doğa dünyadaki bütün canlıların yaşam kaynağıdır. Unutmayalım biz doğayı korudukça doğa da bizi korur.

Doğa Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Doğa yaşadığımız çevrenin çok önemli bir parçasıdır. Doğa sayesinde temiz hava alır ve sağlıklı yaşamak için ihtiyacımız olan oksijeni elde ederiz. Doğa aynı zamanda pek çok canlıya da yuva olmaktadır. Bu nedenle doğa hem canlılar hem de insan için oldukça önemli bir ortamdır.

Daha sağlıklı bir hayat ve çocuklarımıza güzel bir çevre bırakabilmek için her zaman doğayı korumalı ve ona sahip çıkmalıyız. Daha fazla para kazanmak ya da daha güzel evlerde oturmak için doğa katledilmemeli, doğa olmadığında nefes alamayacak olmamız unutulmamalıdır. Günümüzde maalesef ki doğanın korunması için gerekli özen gösterilmemektedir.

Yediğimiz ekmekten, içtiğimiz suya kadar her şeyi doğadan elde ederiz. Doğa bize karşı bu kadar cömertken bizim ona karşı bu kadar insafsızca davranıyor olmamız çok kötüdür. Bu nedenle bilinçli olarak doğayı koruma konusunda daha hassas davranmalıyız.

Doğa Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın