Anasayfa » EĞİTİM » Emek İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Emek İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

emek ile ilgili kompozisyon, emek ile ilgili kompozisyon örnekleri, emek ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 emek ile ilgili kompozisyon, 2021 emek ile ilgili kompozisyon örnekleri, emek ile ilgili kısa kompozisyonlar, emek ile ilgili kompozisyon ödevleri, emek ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Emek; mal veya hizmet üretimi sırasında ortaya konan insan kaynağıdır. Üretimi gerçekleştirenlerin fiziksel ve düşünsel katkılarıdır. Kavram, kol emekçilerinin verdiği hizmetlerin yanı sıra, başka birçok hizmet türünü de kapsar.  Bizde size emek ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Emek ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, emek ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Emek İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Emek İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Hepimiz günlük hayatımızı devam ettirmek için belirli bir işte çalışıyoruz ya da okullarımıza devam ederek derslerimizde başarılı olmak belli bir çaba içindeyiz. İşte amacımız doğrultusunda harcadığımız bu enerjiye emek adı verilir. Bir işte başarılı olmanın olmazsa olmaz yolu o iş için emek harcamaktır. Emeksiz, zahmetsiz kazanılmış bir başarı söz konusu değildir. Eskiler derler ki emeksiz yemek olmaz.

Bu dünyada herkesin ulaşmak istediği bir amaç mutlaka vardır. Amacı olmayan bir insan zaten yaşayamaz. Herkesin kendince sorunları vardır; derdi, sorunu olmayan insan neredeyse yok gibidir. Bu sorunları aşmak ise ancak emek harcanarak mümkün olur. Çok nadirdir ki sadece şansla başarı yakalanabilsin. Bir insan bir amaca ulaşmak istediğinde o işi için çaba harcar, emek verirse neredeyse başaramayacağı iş yok gibidir. Bununla birlikte emek verilerek kazanılan başarının tadına doyum olmaz.

Kişinin çalışarak kazandığı başarılar insanın her şeyden çok mutlu eder. İnsan olarak sahip olmak istediklerimiz hiçbir zaman bitmez. Başarılı oldukça yenisini isteriz. İstedikçe emek verir, emek verdikçe kazanırız. Bu nedenle bu mutluluğu yaşamak için kendimize hedefler belirlemeli ve bu hedefler doğrultusunda çalışıp emek harcayarak başarıya ulaşmalıyız. Unutmamak gerekir ki verilen emeklerin hiçbiri boşa çıkmaz. Yeter ki isteyin ve çalışın. Dünya kendi emeğinizle kazandıklarınız oldukça daha güzel bir yer haline gelecektir.

Emek İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İnsanların belirli bir hedef ulaşmasında emek gereklidir, işi başarabilmek adına gerekli olan enerjilerini harcamalıdır. Emek için çalışmak, alın teri gereklidir. İnsanlar ulaşmak istedikleri için verdikleri emek önem kazanmaktadır. Keyfine düşkün olanlar için emek kavramı anlamsızdır. Çalışmaktan alın teri dökmekten kaçarak emek vermeden bir şeylere sahip olmak isterler.

Hedeflerine kendileri gitmek değil onların gelmesini isterler. Emek verenler hayatlarına koşulsuz bir şekilde mücadele ederek yaşamlarını sürdürme çabasında olurlar. Atalarımızda emek verilmende aş olmayacağını bildiklerinden emeksiz yemek olmaz, sözünü söylemişlerdir. Emek veren herkes aşına sahip olduğu gibi hayallerini gerçekleştirmeleri de mümkündür. Hayatımızda bir şeyler yapmak istiyorsak emek vererek bunu en güzel şekilde göstermemiz gerekmektedir. Biz sevgimizi ve değerlerimizi gösterdiğimiz sürece yerimiz her zaman güzelleşecektir.

Emeğin değeri hayatımızda her alanda önemlidir. Alacağımız bir bardak su dahi olsa emek gerekir. İnsanlar çabalayarak hedeflerine ulaşabilirler. Çok çalıştıkları vakit hedeflerine ulaşmaları daha kolay ve tez zamanda olacaktır.

Emek İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

 

Yorum yapın