Anasayfa » EĞİTİM » Kedi Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Kedi Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

kedi sevgisi ile ilgili kompozisyon, kedi sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri, kedi sevgisi ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 kedi sevgisi ile ilgili kompozisyon, 2021 kedi sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri, kedi sevgisi ile ilgili kısa kompozisyonlar, kedi sevgisi ile ilgili kompozisyon ödevleri, kedi sevgisi ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Kediler, bazı zamanlarda bizler için stresimizi atmak için bazense yol arkadaşlığı için çok önemli yol arkadaşlarıdır. Yalnız olduğumuzu hissettirmeyen, yeri geldiğinde sizleri canınızdan bezdiren yeri geldiğinde adeta sevgi yumağı olduğunuz çok tatlı hayvanlardır. Bizde size kedi sevgisi ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Kedi sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, kedi sevgisi ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Kedi Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Kedi Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Türk milleti tarih boyunca her daim hayvanlara olan sevgi ve saygısını korumuş bir millettir. Bu tarihsel süreç sonunda günümüzde hayvanlara olan duyarlılık artmaktadır. Modern dünyada hayvan haklarından tutalım onları sahiplenmeye veya her sokak başında onlar için su ile mama koymaya bakıldığında duyarlılık seviyemiz gözler önüne serilmektedir.

Kediler birlikte yaşama en uygun hayvanlardır. Onların ağır hareketleri ve diğer hayvanlara göre daha minik bir yapıda olmaları onlardan çekinmememize sebebiyet verir. Kediler gerek insanlara olan yakınlığıyla gerekse küçük ve sevecen tavırlarıyla hem ev hayatında hem de sokaklarda bizlere güzel bir yakınlık sunmaktadır. Onlarla yaşamak onları sevmek insanlar için hem değerli hem de eğlencelidir. Nitekim bunlardan daha önemlisi onları sahiplenmektedir. Kediler doğası gereği sokaklarda yaşamaya alışık oldukları bilinse de birçok hastalık konusunda da zorluk yaşamaktadır. Bu sebeple sahiplenme kediler için yapılabilecek en güzel şey onlara yuva olmaktır.

Fakat her insan onlara yuva olabilecek yaşam standartlarında yaşamamaktadır. Öte yandan yaşam şartları uygun olan bireylerin de kendi ailelerine bu durumu doğru bir şekilde anlatıp sahiplenmeyi gerçekleştirmesi gerekir. Farkında olmadan iyilik yaptığını zanneden insanlar sahiplenip bakamadığı kedisini sokağa bıraktığı zaman aslında onun hayatını elinden almış olur. Çünkü bir kedi ev hayatına, sevgiye, ilgiye ve korunmaksızın hayatta olmaya alışık olunca sokak hayatına uyum sağlamakta zorluk yaşayabiliyor.

Gün geçmiyor ki bu gibi durumlara şahit olmayalım. Sokağa çıktığımızda birçok ev kedisi hayatta kalmaya çalışıyor ve belki de yaşamı sona eriyor. Bu gibi durumlarda bilinçlenmeli ve sahiplenmeyi bir bütün olarak düşünmeliyiz. Kimse terkedilmeyi istemez. Bizler kimsesiz kalsak ve bir aile bize evini açık sonra bırakıp gitse ne durumda oluruz ?

Kedi Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Hemen hemen hepimizin küçükken beslediği, hiç değilse beslemek için ailesini ikna etmeye çalıştığı bir kedisi, kuşu yada köpeği vardır. Evimizi paylaşarak bize arkadaşlık eden hayvanlarımızın sunduğu sevgi ve sıcaklık unutulmayan anıların arasında yer alır. Evde beslememiş olsak dahi sokakta sıkça karşılaştığımız hayvanlarının verdiğimiz bir kap yemekle yaşadıkları mutluluk insani duygular taşıyan herkes için çok değerlidir.

Sevgimize her zaman sevgi ile karşılık veren ve menfaat gütmeyen hayvanlar aslına bakarsak bizler için birer nimettir. Doğanın dengesi açısından hayvanların varlıklarının hayati öneme sahip olmasının dışında varlıkları ile de doğayı renklendirir, şenlendirirler. Etlerinden, sütlerinden, ballarından hatta dostluklarından yararlanmamızın dışında Kuşların güzel melodileri, kelebeklerin hoş görüntüsü ve bir çok hayvanın yaradılıştan gelen özellikleri ile bilime katkıları da birer gerçektir.

Bununla beraber bazı insanların hayvanlara olan yaklaşımı sadece sömürülecek bir kaynaktan öteye gitmiyor. Etinden, sütünden, balından, yardımından vb. yararlandığımız hayvanların sadece bize hizmet etmek için yaratılmış oldukları gibi bencil düşüncelere kapılabiliyorlar. Dünyaya yararından çok zararı dokunan insanoğlu, doğasının dışında davranmayan, her zaman doğanın dengesindeki yerini bilip, bu dengeyi adeta koruyan hayvanlara da zarar veriyor. Bu zararlar kimilerinin neslini tüketmekten, dünyanın kaynaklarını sadece insanoğlu için kullanmaya kadar gidebiliyor. Bazı hayvanların yaşam alanlarını yok ederken, bizimle aynı çevreyi paylaşan kimi hayvanlara da eziyet etmek maalesef sıklıkla karşılaştığımız biz insanoğlunun davranışıdır.

Hayvan sevgisi önemlidir. Özellikle çocukların hayvan sevgisi ile büyümesi o çocuğun tüm yaşamına yön verebilir. Unutmayalım hayvanlar bize emir vermezler her zaman bizimle ilgilenmeye hazırdırlar. Sizin ruh halinize göre hareket eder ve karşılık beklemezler.

Kedi Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın