Komşu İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Komşu İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

31 Temmuz 2021 0 Yazar: Mernuş Dündar

komşu ile ilgili kompozisyon, komşu ile ilgili kompozisyon örnekleri, komşu ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 komşu ile ilgili kompozisyon, 2021 komşu ile ilgili kompozisyon örnekleri, komşu ile ilgili kısa kompozisyonlar, komşu ile ilgili kompozisyon ödevleri, komşu ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

birbirine bitişik ya da yakın konutlarda oturan kimselerin birbirlerine göre aldıkları ad. Bizde size komşu ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Komşu ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, komşu ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Komşu İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Komşu İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Türk toplumunda komşuluğun yeri önemlidir. Tarihimizde olduğu gibi dinimize göre de yardımlaşma ve dayanışma üzerinde olmuşuzdur. Birbirlerimize tarih boyunca yardım ettiğimiz gibi desteğimizi esirgemedik. Sıkıştığımız zaman ilk kapısını çaldığımız komşumuz olarak yardım isteriz. Zorda olandan yardımımızı esirgemeyerek devam ederiz.

Komşuluk denildiği zaman aklımıza ilk gelecek olan birlik beraberlik olmalıdır. Destek olursak eğer bir günde onlar bize destek olurlar. Komşunun değeri insanlara değer katar. Büyük şehirlerde eski Türk değerleri kalmadığı gibi komşuluk ölmüştür. İnsanlar birbirlerine yardım etmedikleri gibi değerler tamamen kayboldu. Kültürümüzü kaybettiğimiz gibi batı kültürüne yer vermeye başladık.

Komşu sahibi olmak insanların ihtiyacı olduğu zaman uzanacak elleri olduğunu gösterir. Komşularımız en yakın akrabalarımızdan dahi yakındır. Başımıza bir şey geldiği kötü günümüzde onların ihtiyacına gereksinim duyarız. Komşuluk demek yardımlaşma, iyilik, el uzatmak, paylaşmak demektir.

Komşu İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Komşuluk ülkemizde en önemli kavramlardan biridir. Komşularımız evleri açısından bize en yakın konumda insanlardır ve iyi günde kötü günde ilk başvuracağımız kişiler de komşularımızdır.

Deyimler ve atasözleri ile kültürümüzde komşuluk ilişkilerinin ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır. “Ev alma komşu al.” ya da “Komşu komşunun külüne muhtaçtır.” gibi atasözleri komşuluğa verilen değeri gösterir. Kültürümüzde komşuluk ilişkileri oldukça samimidir. Komşular aileden biri olarak görülür ve iyilikler de kötülükler de paylaşılır. İyi günlerimizde ya da acılı günlerimizde komşularımız destek olur. Evde bir yemek piştiğinde komşulara da birer tabak dağıtılır ve komşularla paylaşılır. Komşuluğa verdiğimiz önemi göstermek için tüm bunlar çok güzel örneklerdir.

İyi komşuları olan kişiler kendilerini güvende, mutlu, huzurlu hissederler ; çünkü kötü bir durumda çalacak bir kapıları vardır. Kötü komşuları olan kişiler ise kendi evleri içinde bile mutluluktan uzak olabilirler. Bu nedenle komşuları iyi seçmek, iyi bir ev seçmekten daha önemlidir. İyi bir komşu olmak için de çaba gösterilmelidir.

Komşu İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •