Anasayfa » EĞİTİM » Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

mehmet akif ersoy ile ilgili kompozisyon, mehmet akif ersoy ile ilgili kompozisyon örnekleri, mehmet akif ersoy ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 mehmet akif ersoy ile ilgili kompozisyon, 2021 mehmet akif ersoy ile ilgili kompozisyon örnekleri, mehmet akif ersoy ile ilgili kısa kompozisyonlar, mehmet akif ersoy ile ilgili kompozisyon ödevleri, mehmet akif ersoy ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Mehmet Âkif Ersoy, Türk şair, veteriner hekim, öğretmen, vaiz, hafız, Kur’an mütercimi ve siyasetçidir. Mehmet Âkif Ersoy, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ulusal marşı olan İstiklâl Marşı’nın yazarıdır. Bizde size mehmet akif ersoy ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Mehmet akif ersoy ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, mehmet akif ersoy ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Mehmet Akif ERSOY, İstiklal Marşı’mızın şairidir. Tam bir vatan sevdalısı ve özgürlük, bağımsızlık tutkunudur. Yazdığı milli marş ile, hepimizin yüreğinde taht kurmuştur. Mehmet Akif, hayatı boyunca lüksten hep uzak kalmıştır. Öyle ki bazen yiyeceği bir ekmek bile bulamamış, sefalet içinde yaşamak zorunda bile kalmıştır. Onun için önemli olan Allah ve vatan sevgisidir. Tüm bu içtenliği ile varlığını sürekli koruyacak olan milli marşımızı yazmıştır.

Akif, paradan o kadar uzaktı ki, İstiklal Marşı yarışmasında sırf ödül var diye bu yarışmaya katılmamıştır. Daha sonra, dönemin milli eğitim bakanı tarafından zoraki ikna edilmiş ve yazdığı marş birinci olarak kabul edilmiştir. Mehmet Akif’i her sene saygı ile anıyoruz ve anmaya da devam edeceğiz. İstiklal marşımız okunmaya devam ettikçe onu da gönüllerde yaşatacağız.

Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Mehmet Akif Ersoy, Türk milleti için, sadece İstiklal Marşı’mızın şairi olmaktan öte, bir edebiyat, düşünce, sanat ve kişilik abidesidir. O, yaşadığı dönemde şair ve düşünür kimliği ile topluma yol göstermiş, toplumun önünde gitmiş ve toplumda derin izler bırakmıştır. O, bütün bu özellikleri, edebî, ilmî ve fikrî birikimleri ve kişilik bütünlüğü ile her bakımdan mükemmel bir insan, mükemmel bir şahsiyet ve insan-ı kâmil olarak ortaya çıkmaktadır.

Mehmet Akif hakkında önemli çalışmalarda ve araştırmalarda bulunan D. Mehmet Doğan, onun için “Büyük şair, düşünür ve mücadele adamı aynı zamanda insan olarak da mükemmel bir örnek, gerçek bir karakter abidesi. Sadece idealist değil, ideal insan. Tanıdıkça sevilen, yaklaştıkça büyüyen ender büyük insanlardan biri…” demektedir.

Yazmış olduğu İstiklal Marşı ile Milli Mücadele’ye büyük katkı sağlamış olan ve bu sayede “vatan şairi” olarak anılan Mehmet Akif, Türk edebiyat tarihinin yeri doldurulamaz eşsiz şahsiyetlerinden biridir.

Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

“Mehmet Akif Ersoy İle İlgili Kompozisyon Örnekleri” üzerine 2 yorum

Yorum yapın