Sağlık İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Sağlık İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

16 Temmuz 2021 0 Yazar: Mernuş Dündar

sağlık ile ilgili kompozisyon, sağlık ile ilgili kompozisyon örnekleri, sağlık ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 sağlık ile ilgili kompozisyon, 2021 sağlık ile ilgili kompozisyon örnekleri, sağlık ile ilgili kısa kompozisyonlar, sağlık ile ilgili kompozisyon ödevleri, sağlık ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Sağlık, sadece hastalık ve sakatlık durumunun olmayışı değil kişinin bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir. Bizde size sağlık ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Sağlık ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, sağlık ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Sağlık İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir

Sağlık İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Sağlık çok önemli bir şeydir. Her şeyin başı sağlıktır. Bizler sağlığımızı korumak için; sık sık spor yapmalı, düzenli ve dengeli beslenmeli, meyve, sebze tüketmeli ve zararlı yiyeceklerden kaçınmalıyız. Kemiklerimizin güçlenmesi için süt ve süt ürünleri yemeli ve yemek ayrımı yapmamalıyız. Gün içinde yapacağımız spor sayesinde; hem kemiklerimiz güçlenecek, hem de vücudumuzu canlanacak.

Sağlık bizler için çok önemlidir. Çünkü eğer sağlığımız yerinde olmasaydı; yaşamımız boyunca birçok hastalığa yakalanabilirdik. Bu nedenle sağlığımızı korumalı ve zararlı yiyecekleri zorunlu olmadıkça yememeliyiz. Sağlığımız için hareket çok önemlidir. Eğer hareket etmezsek kemiklerimiz güçsüz kalır ve her zaman ya kemiklerimiz ağrır, ya da çeşitli hastalıklara yakalanırız. Sağlığımızı korumak hepimizin bir görevidir. Çünkü eğer sağlıklı olursak güzel bir yaşam sürdürebiliriz.

Sağlığımızı korumak için yapmamız gereken şeyler; zararlı yiyeceklerden kaçınmak, bol bol meyve ve sebze tüketmek, meyve ve sebzeleri mevsimine göre tüketmek, süt ve süt ürünleri tüketmek, sık sık spor yapmak, zamanında uyuyup, zamanında uyanmak, geç saatlere kadar uyanık kalmamak ve uykumuzu tam almak. Çünkü eğer bunları yaparsak sağlıklı bir hayat sürdürebiliriz.

Sağlık İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Günlük hayatımızda okula giderken, otururken, bir şeyler yiyip içerken, oynarken çoğu şeylerin farkında olmayız. Ne zaman bir yerimiz ağrır, canımız acır, o zaman değerini biliriz. Maalesef bu değer bilme durumu kısa sürer. Acısı geçtikten sonra yine kaldığımız yerden devam ederiz.

Atalarımızında dediği gibi “Her işin başı sağlıktır.” Sağlıklı olmadığımız zaman yediğimiz her bir lokma, içtiğimiz her bir yudum su, zehir olur bize. Sağlıklı değilseniz bir şeylerin zevkini alamaz, her şey tatsız tuzsuz gelir size. Mesela sağlıklı bir kişi yeme-içmesine dikkat etmeyip, temizliğine dikkat etmeyip, yaşıyorsa hasta olduğu zaman sağlığının kıymetini anlayacaktır. Ne çare ki bazen iş işten geçmiş olur. Kendi yaptıklarımızın ya da yapmadıklarımızın, ihmal ettiklerimizin bedelini ödüyoruzdur. Fakat bazı hastalıklar vardır ki bazen doğuştan olur bazense sonradan. Ne kadar önlem alsanız da ne kadar dikkat etseniz de sizi yakalar. Bu durumda ise kendinle barışık olmak en güzelidir. Psikolojik olarak hem kendini daha iyi hissetmesine hem de daha çabuk iyileşmesine olumlu bir katkıda bulunur.

Günlük yaşantımızda çok zengin olmanın, çok para kazanmanın mutluluk getirmeyeceği, gerçek mutluluğun sağlık olduğunu görür, şahit oluruz. Mesela bir kişi lüks arabaları olsa, fakat şeker hastası ise tüm mal varlığına rağmen dilediği gibi yiyip içemez. Ama sağlığı sıhhati yerinde olan bir insan ailesi ile birlikte mutlu yaşar.

Sağlık İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •