Anasayfa » EĞİTİM » Su İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Su İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

kompozisyon, kompozisyon nedir, kompozisyon örnekleri, su ile ilgili kompozisyon, su ile ilgili kompozisyon örnekleri, su ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size su ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Su ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, su ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Su İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Su İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Su şu dünyada en önemli şeydir bana göre . vücudumuzda çok fazla yer kaplar . Ayrıca Su çok önemlidir. Şimdi günümüzde su sıkıntımız var. İnsanlar Boş yere su akıtıp Suyumuzu bitiriyor ve mevsimler . İnsanlar Artık ne kadar kirlettiyse doğayı Yağmur Yağmıyor , Kar Yağmıyor . Baksanıza Doğru düzgün mevsim yaşayamıyoruz . İşte Bu Yüzünden su kaynaklarımızda tehlikeye giriyor .

Barajlarımız boş kalıyor . İnsanlara Bir Önerim var Kendilerine Belli bir miktar su alsınlar ve o su ile idare etmeye çalışsınlar . Çünkü Yakında Kuraklık Olacak . Suyumuz kalmayacak gibi gözüküyor . Bu yüzden şimdiden tedbirimizi alıp , Suyu az kullanmaya alışmalıyız , aslında az dediğim yeteri kadar . Çünkü Susuzluk çok kötü bir şey . Birde şu örneği vereyim ; İnsanların bir ihtiyacı da yemek yemektir . Açlıktan Ölen insanlar çok o kişilerin hayatını göz önünde bulundurmalıyız . Çünkü Susuzlukta buna çok benzer bir şeydir .

Su İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Su” sahip olduğumuz en önemli doğal kaynaklardan birisi, belki de en önemlisi. Yaşam için vazgeçilmez. Yeryüzünün 3/4’ü sularla kaplı. İnsan vücudunun ise yaklaşık %70’i sudur. Su vücudumuzun işleyişinde var. Suyu içiyoruz, suyla ve suyun içinde yetişenleri yiyoruz. Vücudumuz suyun içinde de olabiliyor denizlerde, havuzlarda. Şifa da arıyoruz kaplıcalarda. İşte tüm bu nedenlerle suyu etkileyen her şey insanı da, insan sağlığını da etkiliyor.

Artan nüfus, kentleşme, sanayileşme ve tarımsal faaliyetler bir yandan su kaynaklarında azalmaya, diğer yandan kirlenmeye neden oluyor. İklim değişikliğinin etkileri de su kaynaklarında azalmaya katkı sağlıyor.
Su” o kadar çok boyutlu bir konu ki; pek çok sektör, kurum ve kuruluş su ile ilgili çalışmalar yapıyor. Bu nedenle suyun yönetimi çok paydaşlı bir yaklaşımın gerektiği belki de en temel konulardan birisi.

Suya dair her şey” düşüncesiyle geçmiş yıllarda Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi’ni büyük bir başarıyla birlikte düzenledik. Konunun önemine binaen ve kongre sonrasında aldığımız olumlu geri bildirimler neticesinde, Kongremizi uluslararası niteliğe taşıyarak geliştirme ve gelenekselleştirme kararı aldık.

Su İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın