Anasayfa » Hamilelik ve Bebek » Anne Karnında Bebeğin 21. Haftası

Anne Karnında Bebeğin 21. Haftası

Anne karnında Bebek Gelişimi Hafta Hafta Anlatım Ve Resimleri


HAFTALAR

5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36


Hamileliğin 21. Haftası Bebeğin Gelişimi

Hamileliğin 21. Haftası Bebeğin Gelişimi ve Resimleri

147.gün Bebeğiniz şu anda ortalama 300 gram ağırlığında yani büyük bir muz kadar!

148.gün Bebeğinize bir isim düşündünüz mü? Sitemizde yer alan Isimbank’da binlerce isim sizi bekliyor. Tıklayın

149.gün Karnınız gün geçtikçe büyüyor. İnce belli olduğunuz günlere şimdilik elveda zamanı geldi!

150.gün Sushi seviyorsanız hamileliğiniz süresince uzak durmanızda yarar var. Çiğ deniz mamülleri parazite neden olarak bebeğinizi alması gereken gıdalardan mahrum olmasına sebep olur.

151.gün Bebek bezine hazır mısınız? Artık bebeğinizin altını değiştirme masasına ihtiyacınız var.

152.gün Eşinizin eski tişörtlerinden tükürük bezi yapma zamanı geldi. Hem ucuz hem pratik bu öneri zamanı geldiğinde çok işinize yarayacak.

153.gün Bebeğinizin cinsiyetini daha öğrenmediyseniz şimdi eşinizle iddiaya girme zamanı!

Hamileliğin 21. Haftasında anne vücudu;

Bugünlerde kendinizi muhtemelen oldukça iyi hissediyorsunuz. Henüz çok iri değilsiniz ve erken hamileliğin ilk dönemiyle özdeşleştirilen sıradan ağrı ve sızılar büyük ölçüde kayboldu. Gevşeyin ve zamanınız varken bunun tadını çıkarın— üçüncü üç aylık dönem zamanı neredeyse gelen bir bebeği taşımaktan kaynaklı bazı hafif rahatsızlıklar getirecek.Bu, şimdiden uğraşmak zorunda olduğunuz bazı ufak problemler olmadığı anlamına gelmiyor.Örneğin artan yağ üretimi sizde hafif bir akne sorunu yaratmış olabilir. Yeni aknelerin çıkmasını kontrol altında tutmak için hassas bir sabun ve su ile günde iki defa yüzünüzü yıkamaya dikkat edin. Öncelikle doktor kontrolünden geçmeden ve onun onayını almadan ağız yoluyla alınan ilaçlardan içmeyin — veya lokal akne ürünleri kullanmayın.
Aynı zamanda, özellikle de annenizde de varsa varisli damarlara da daha meyillisiniz (şişmiş kan damarları). Bunun nedeni hamileliğin bacaklarınızdaki damarlara daha fazla basınç uygulamasıdır. (Kan hacminiz artmış durumda ve rahminiz alt bölgedeki, vücudunuzun alt kısmından kalbinize kanı götüren ana toplardamarlara ağırlık uyguluyor).

Yorum yapın