Anasayfa » Hamilelik ve Bebek » Hamileliğin 13. Haftası Bebeğin Gelişimi ve Görüntüleri

Hamileliğin 13. Haftası Bebeğin Gelişimi ve Görüntüleri

Anne karnında Bebek Gelişimi Hafta Hafta Anlatım Ve Resimleri

HAFTALAR

5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36

Hamileliğin 13. Haftası Bebeğin Gelişimi

Herkes bebeğin cinsiyetini soruyor değil mi? Kız mı olacak erkek mi? Bu sorunun yanıtını öğrenmenize çok az kaldı çok!

Hamileliğin 13. Haftası Bebeğin Gelişimi ve görüntüleri
  • 91.gün Bebeğiniz artık kocaman! O şu an tam 7.5 cm!
  • 92.gün Gittikçe büyüyen rahminiz idrar kesenize baskı yapıyor ve sizin tuvalete olan ziyaretleriniz sıklaşıyor.
  • 93.gün Eğer tatile çıkma gibi bir planınız varsa elinizi çabuk tutmanız yerinde çünkü son üç ayın içinde olan hamilelere çoğu havayolu uçuş izni vermiyor.
  • 94.gün Büyüyen göğüslerinizin artık yeni sütyenlere ihtiyacı var. Sütyen reyonlarına uğrayabilir ve hamileler için özel üretilen sütyenlerden alabilirsiniz.
  • 95.gün Eski sütyenlerinizi de bir süre daha kullanmak istiyorsanız askılarını ayarlayarak kullanmanız mümkün.
  • 96.gün Sırtı üstü yerine yan yatmaya alışın. Böylelikle hem bebeğiniz daha fazla oksijen alır hem de böbrekleriniz baskı altında kalmaz.
  • 97.gün Doktorla olan randevunuza eşinizi de çağırın, bebeğinin kalp atışlarını duymak onun da çok hoşuna gidecektir.

Hamileliğin 13. Haftasınjda anne vücudu

Şimdi kutlama zamanı! Bu, ilk üç ayınızın son haftası. Bir sonraki hafta ikinci üç ayınıza girmiş olacaksınız. İki nedenden dolayı bu harika bir haber: Birincisi düşük yapma riskiniz önemli ölçüde azalıyor ve ikincisi, pek çok kadın sabah bulantısı gibi hamileliğin erken dönemlerinde görülen semptomların hafiflediğini görüyor. Doğuma hala aylar var ama göğüsleriniz şimdiden doğumdan sonraki birkaç günde sütünüz gelmeye başlamadan önce bebeğinizi besleyecek, besin yönünden zengin bir sıvı olan kolostrumu (ağız sütü) yapmaya başladı. Pek çok çift mide bulantısı azaldıkça ve enerjiniz geri geldikçe belirgin bir libido artışı da fark ederler. Doktorunuz size aksini söylemediği sürece, hamilelik süresinde cinsel ilişki tamamen güvenlidir ve sizin veya eşinizin bebeği incitme şansınız yoktur.

Yorum yapın