Anasayfa » Hamilelik ve Bebek » Anne Karnında Bebek Gelişimi 6. Hafta

Anne Karnında Bebek Gelişimi 6. Hafta

Anne karnında Bebek Gelişimi Hafta Hafta Anlatım Ve Resimleri

HAFTALAR

5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36

Hamileliğin 6. Haftası Bebeğin Gelişimi 

280 günlük gizemli yolculuğun ilk günleri sizi hem mutlu ediyor hem de zorluyor değil mi? Ne diyebiliriz ki hamileler klübüne hoş geldiniz!

Hamilelikte bebeğin 2 haftası gelişimi
  • 1.gün Bebeğinizin bir çekirdek kadar olan kalbi atmaya başlıyor! Ne mükemmel bir gün değil mi?
  • 2.gün Kendinizi çok yorgun hissediyorsunuz, göğüsleriniz aşırı hassas ve bazı kokular midenizi bulandırıyor.
  • 3.gün Jinekoloğunuz sizi bir hamile olarak muayene edecek ve bazı testler yaptırmanızı isteyecek; pap smear, kan ve idrar testleri bunlardan bazıları.
  • 4.gün İster normal kilonun altında ister üstünde olun yaklaşık 10 – 15 kilo almanız normal kabul edilecek.
  • 5.gün Doğum için egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz. Tabii en mükemmeli bir hamile eğitim merkezine devam etmek.
  • 6.gün C vitamini hücreleri bir arada tutan bir yapışkan gibi. Bu nedenle daha fazla portakal suyu içmeye, daha fazla meyve yemeye evet!
  • 7.gün Araştırmalar anne adaylarının en az bir yiyecek için aş erdiğini ortaya çıkarmış. Umarız sizin için bu yiyecek kurabiye değil de daha sağlıklı bir şey olur.

Hamileliğin 6. Haftasında anne vücudu;

Eğer şimdiye kadar olmadıysa, çok yakında kendinizi hamileliğin duygusallığı içinde dolaşırken bulabilirsiniz, bir gün karamsarken diğer gün mutlu hissediyor olabilirsiniz. Bu ne kadar rahatsız edici olsa da – özellikle de kontrollü davranmakla övünen biriyseniz- yaşadığınız şey tamamen normal ve muhtemelen hamileliliğiniz boyunca sürecek. İnişli çıkışlı duyguların nedeni kısmen değişken ve (pek çok durumda) çok yüksek düzeylerdeki hormonlardır. Ama hormonları bir yana bırakın, tüm hayatınız değişmek üzere ve kim böyle bir durumda duygusal hissetmeyebilir ki?

Hamileliğin ilk zamanlarında lekelenme (iç çamaşırınızda veya idrara çıktıktan sonra tuvalet kağıdında kan lekelerinin bulunması) veya kanama oldukça yaygındır ancak bazen düşük veya dış gebelik habercisi olabilir. Bu nedenle herhangi bir lekelenme veya kanama durumunda doktorunuza danışınız.

Yorum yapın