Anasayfa » Hamilelik ve Bebek » Hamileliğin 19. Haftası Bebeğin Gelişimi ve Resimleri

Hamileliğin 19. Haftası Bebeğin Gelişimi ve Resimleri

Anne karnında Bebek Gelişimi Hafta Hafta Anlatım Ve Resimleri


HAFTALAR

5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36


Hamileliğin 19. Haftası Bebeğin Gelişimi

Doktor kontrollerini aksatmadığınızı biliyoruz. Ama biz gene de hatırlatmak istedik ? Sizin ve onun sağlığı için rutin doctor muayenesi şart! Üstelik bebeğinizi ultrasondan seyretmek sizin ve eşiniz için büyük keyif!

Anne karnında bebeğin 19. Haftası gelişimi resimleri

133.gün Karnızın alt kısmında hissettiğiniz hassaslığın nedeni büyüyen rahminizi destekleyen karın kaslarının iyice gerilmesi.

134.gün Bazı kadınlar hamilelliğin bu dönemlerinde bacaklarında yukarından aşağı doğru inen bir sancı olduğunu söylüyorlar. Bununla baştemek için ayakta uzun süre durmayın ve ağır kaldırmayın.

135.gün Bebeğinizin neye benzediğini görmek için sitemizdeki resimlere bir göz atın.

136.gün Bacaklarınızdaki ağrıları hafifletmek ve varis oluşmasını engellemek için sık sık ayaklarınızı yukarı kaldırarak dinlenin.

137.gün Siyah tayt üzerine eşinizin beyaz bir gömlegini kollarini kıvırarak giymeyi deneyin işte çok şık bir hamile kıyafeti.

138.gün Uçakla yolculuk yapacaksanız koltuğunuzu koridor tarafından almayı unutmayın böylece tuvalete giderken bir zorluk yaşamazsınız.

139.gün Bisküvi ve fıstık ezmesi hem pratik hem de protein açısından çok besleyici bir yiyecek.

Hamileliğin 19. Haftasında bebek gelişimi;

Yolun yarısına gelmenize sadece bir hafta kaldı. Karnınızın alt kısmında (muhtemelen kasıklarınıza uzanan) bir ağrı veya özellikle pozisyon değiştirdiğinizde veya hareketli bir günün sonunda bir veya iki tarafta hızlı, keskin, bıçak gibi bir ağrı hissedebilirsiniz. Bu, yuvarlak kas dokusu ağrısıdır ve sebebi büyüyen rahminizi destekleyen kasların ve kas dokularının gerilmesidir. Bu konuda kaygılanacak bir şey yok, ama eğer ağrı dinlenirken bile devam ederse veya kalıcı ve ağır bir hale gelirse, doktorunuza danışın.

Ayrıca son zamanlarda bazı cilt değişiklikleri de hissediyor olabilirsiniz. Avuç içleriniz kırmızı mı? Kaygılanacak bir şey yok – bunun nedeni artan östrojen. Koyulaşmış cilt lekeleri de hamilelik boyunca yaygın olarak görülür. Üst dudağınızın etrafında, yanaklarınızın yukarısında ve alnınızda göründükleri zaman, gebelik lekesi veya “hamilelik maskesi” olarak adlandırılırlar. Bu lekeleri kollarınızda veya güneşe maruz kalan diğer bölgelerde görebilirsiniz. Göğüs uçlarınız, çilleriniz, yaralarınız, koltuk altlarınız, kalçalarınızın iç kısımları ve vulvanız da hamilelik sırasında koyulaşabilir. Göbeğinizden kasık kemiklerinize uzanan koyulaşmış hat “zenci çizgisi” ya da “koyu çizgi” olarak adlandırılır. Tüm bu koyulaşmanın nedeni saçınıza, derinize ve gözlerinize renk veren madde olan melanindeki geçici artıştır.

Yorum yapın