Anasayfa » Hamilelik ve Bebek » Anne Karnında Bebek Gelişimi 11. Hafta

Anne Karnında Bebek Gelişimi 11. Hafta

Anne karnında Bebek Gelişimi Hafta Hafta Anlatım Ve Resimleri

HAFTALAR

5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36

Hamileliğin 11. Haftası Bebeğin Gelişimi

Artık karnınız belirginleşmeye başladı. Soranlara gururla “Evet, hamileyim” diyebilirsiniz.

Anne karnında bebeğin 11. Haftasında gelişimi ve resimleri
  • 77.gün Öğün atlamayın ve kendinizi iyi beslemeye bakın. Unutmayın bebeğinizin gelişimi buna bağlı.
  • 78.gün Bebeğiniz şu anda yaklaşık 5 cm boyunda. Işi gücü ise tekme atmak ve yutkunmak
  • 79.gün Yakınlarınıza hamilelik hakkında bir kitap hediye ederek onların size karşı daha anlayışlı olmalarını sağlayabilirsiniz.
  • 80.gün Hamilelik sırasında çok sık ve canlı düşler görmeniz oldukça normal. Gördüğünüz rüyaları bir günlük halinde kayıt ederseniz dünyanın en ilginç kitabını yazmanız işten bile değil!
  • 81.gün Belirginleşmeye başlayan karnınız için çatlak önleyici kremler kullanmanın tam zamanı.
  • 82.gün Daha önce sezaryenle doğum yapmış olmanız bu kez normal doğum yapamayacağınız anlamına gelmez. Bu konuda doktorunuza danışın.
  • 83.gün Kendinizi biraz huzursuz mu hissediyorsunuz? Bunun sorumlusu hamilelik nedeniyle alt üst olan hormon dengeniz.

Hamileliğin 11. Haftasında anne vücudu

Şimdiye kadar düzenli olarak antrenman yapıyor muydunuz? Eğer yapmıyorduysanız, şimdi başlamak için harika bir zaman. Egzersiz, kas elastikiyetini, gücünü ve sağlamlığını destekler ve bu üç özellik size hamilelik boyunca artan ağırlığınızı taşımanıza, doğumun fiziksel stresine hazırlanmanıza ve bebeğiniz doğduktan sonra tekrar eski şeklinize dönmenize yardımcı olur. Güvenli olanlar: Doktorunuza danışarak dokuz ayın tamamı boyunca yüzme ve yürüme harika seçeneklerdir. Güvenli olmayanlar: her türlü temas sporları ve doğa sporları, yüksek düşme veya diğer yaralanma risklerine sahip olan sporlar ve sualtı dalış.

Mide bulantısı yeterli çeşitlilikte sağlıklı yiyecek yemenizi imkansız hale getirdiyse veya yeterince kilo alamadıysanız endişe etmeyin. Pek çok kadın ilk üç ay boyunca ortalama 900 gram ile 2,5 kilo arasında kilo alır. Muhtemelen yakında iştahınız geri gelecek ve haftada yaklaşık yarım kilo almaya başlayacaksınız. Bu arada, arayı kapatmak için yiyebildiğiniz her şeyi yiyin ve her gün doğum öncesi vitamininizi almaya devam edin.

Yorum yapın